Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо питань з ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Липень, 2008/№ 55
Друк
Лист від 28.02.2008 р. № 3975/7/16-1515-20

Щодо питань з ПДВ

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 28.02.2008 р. № 3975/7/16-1515-20

 

ДПАУ розглянула звернення та повідомляє.

 

1. Щодо подання звітності з ПДВ

Відповідно до п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» для подання

декларації встановлюються такі строки:

— якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному

місяцю, декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) за місцезнаходженням платника протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

— якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному

кварталу, декларація подається до ДПІ за місцезнаходженням платника протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

Згідно з п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі — Закон про ПДВ) податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, — календарний квартал.

Зокрема, платник податку, обсяг оподатковуваних операцій якого за минулі 12 місячних податкових періодів не перевищував 300 тис. грн., може вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду обсяг оподатковуваних операцій платника податку перевищує

300 тис. грн., такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Враховуючи зазначене,

якщо платником у другому місяці кварталу, наприклад (у листопаді) досягнуто обсяг поставки, що перевищує 300 тис. грн., такий платник повинен до 20 грудня подати податкову декларацію з ПДВ за листопад, до 20 січня подати податкову декларацію з ПДВ за грудень і до 10 лютого подати податкову декларацію з ПДВ за 4 квартал, який буде складатися з 1 місяця — жовтня.

 

2. Щодо податкових наслідків при анулюванні свідоцтва платника ПДВ

Згідно з п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ у разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов’язаним погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов’язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов’язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Таким чином, при анулюванні реєстрації платника ПДВ

умовний продаж визнається лише по тих товарних залишках чи основних фондах, по яких податковий кредит був сформований у минулих податкових періодах.

3. Стосовно можливості анулювання реєстрації платника ПДВ на підставі п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ

Відповідно до п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається у випадках, якщо платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями п.п. 2.3.1 ст. 2 цього Закону більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні 12 поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом.

Таким чином,

якщо особа зареєстрована платником за власним добровільним рішенням, то такий платник може бути знятий з реєстрації на підставі п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ.

Заступник голови С. Чекашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі