Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Заповнення додатка 5 за відсутності інформації про ІПН постачальника

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2008/№ 48
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Заповнення додатка 5 за відсутності інформації про ІПН постачальника

 

Як правильно заповнити колонку 2 Розділу II додатка 5 до декларації з ПДВ у частині податкового кредиту щодо придбаних товарів (послуг), підтвердженого касовими чеками без податкового номера постачальника, а також при імпорті товарів та отриманні послуг від нерезидента на митній території України, не призначених для використання в господарській діяльності?

(м. Харків)

 

На підставі

п.п. 7.2.6 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ) підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної, крім іншого, є касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень на день (без урахування ПДВ).

У колонці 2 додатка 5 до декларації з ПДВ показується

лише індивідуальний податковий номер постачальника. Однак індивідуальний податковий номер постачальника в цих випадках просто невідомий. Вихід із ситуації було запропоновано в матеріалі, підготовленому за участю фахівця ДПАУ, який наведено в журналі «Вісник податкової служби України», 2008, № 22, с. 10. У ньому зазначалося таке.

При нарахуванні податкового кредиту без отримання податкової накладної на підставі касових чеків, які містять суму за поставлені товари (послуги) та загальну суму нарахованого податку (без визначення податкового номера постачальника), обсяг придбання та сума ПДВ за такими документами відображаються у відповідних колонках загальною сумою

із зазначенням у колонці 2 умовного індивідуального податкового номера «100000000000».

При відображенні в розділі «Операції з придбання з ПДВ, які не надають право формування податкового кредиту» імпорту товарів та отримання від нерезидента на митній території України послуг, що

не призначаються для використання в господарській діяльності або з метою їх використання для поставки послуг за межами митної території України, місце поставки яких визначається відповідно до п. 6.5 Закону про ПДВ, використовується умовний індивідуальний податковий номер «200000000000».

Антон Михайлов, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно