Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. В якому розмірі слід було у 2007 році утримувати внесок до ПФ з доходів працівника, який звільнився і знову влаштувався на підприємство протягом календарного місяця?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2008/№ 18
В обраному У обране
Друк
Стаття

В якому розмірі слід було у 2007 році утримувати внесок до пф з доходів працівника, який звільнився і знову влаштувався на підприємство протягом календарного місяця?

 

Працівника звільнено з підприємства 12 листопада 2007 року. Сума нарахованої заробітної плати за відпрацьовані дні листопада та компенсації за невикористану відпустку становить 400 грн., потім цього самого працівника прийнято на це саме підприємство з 26 листопада 2007 року. Зарплата за відпрацьовані дні листопада (з 26 листопада по 30 листопада 2007 року) склала 380 грн. Як слід було утримати внесок до Пенсійного фонду із зарплати цього працівника за відпрацьовані дні листопада 2007 року?

 

Відносини між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Згідно з частиною 1 ст. 13 Закону № 1058 якщо особа, яка підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно з цим Законом, припиняє трудовий договір, то вона втрачає при цьому статус застрахованої особи і припиняє свою участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Поновлення участі такої особи в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування згідно з ч. 3 ст. 13 Закону № 1058 (і відповідно — обов’язку щодо сплати страхових внесків) без укладення договору про добровільну участь можливе тільки при поновленні статусу застрахованої особи, тобто з моменту укладення ним нового трудового договору.

При цьому згідно з п. 4.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (у редакції від 18.01.2007 р. № 2-2), зазначена особа зобов’язана була сплачувати страхові внески в розмірі:

0,5 відсотка із суми доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику згідно з умовами трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу, яка не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

0,5 відсотка із частини суми доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику згідно з умовами трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу, яка не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, і 2 відсотки їх частини суми доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику згідно з умовами трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, із заробітної плати за відпрацьовані дні з 1 листопада по 12 листопада 2007 року та компенсації за невикористану відпустку внесок до Пенсійного фонду слід було утримати в сумі:

400 х 0,5 : 100 = 2 (грн.).

Із заробітної плати за відпрацьовані дні з 26 по 30 листопада 2007 року внесок до Пенсійного фонду має бути утримано в сумі:

380 х 0,5 : 100 = 1,90 (грн.)

.

Людмила ПОЛЬОВИК,
начальник відділу по роботі з платниками обов’язкових платежів до Пенсійного фонду Пенсійного фонду України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно