Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про податковий облік витрат на оплату праці працівників ремонтної групи

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2008/№ 20
Друк
Лист від 05.03.2008 р. № 4284/7/15-0317

Про податковий облік витрат на оплату праці працівників ремонтної групи

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 05.03.2008 р. № 4284/7/15-0317

 

Державна податкова адміністрація України з метою належної організації адміністрування податку на прибуток повідомляє про податковий облік витрат на оплату праці працівників, зайнятих на роботах по ремонту, реконструкції, модернізації та інших видах поліпшення основних фондів.

Статтею 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі – Закон) визначено загальний порядок формування складу валових витрат платника податку, які враховуються ним у зменшення валових доходів. Особливості визначення складу витрат на оплату праці встановлено пунктом 5.6 цієї статті, положення якого застосовуються з урахуванням норм пункту 5.3 ст. 5 Закону.

Зокрема, відповідно до підпункту 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону до складу валових витрат не включаються витрати на придбання, будівництво, реконструкцію, модернізацію, ремонт та інші поліпшення основних фондів, які підлягають амортизації згідно із статтею 8 Закону.

Так, підпунктом 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону передбачено, що амортизації підлягають витрати на проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів.

Отже,

витрати на оплату праці працівників, зайнятих на роботах, пов’язаних із ремонтом (поліпшенням) основних фондів для власних виробничих потреб підприємства, формують витрати на проведення такого ремонту (поліпшення).

При цьому відповідно до

підпункту 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону платники податку мають право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов’язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Витрати,

що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу.

Враховуючи викладене,

витрати на оплату праці працівників, зайнятих на роботах по ремонту, реконструкції, модернізації та інших видах поліпшення основних фондів, підлягають відображенню в податковому обліку платника податку у відповідності до підпункту 8.7.1 п. 8.7 ст. 7 Закону.

Зазначений висновок підтверджується листом Міністерства фінансів України від 22.06.2006 № 31-21030-11/23-4859/7716 «Щодо витрат на ремонт, оподаткування талонів на харчування та безоплатно переданих товарів».

У зв’язку з виданням цього роз’яснення вважати такими, що

втратили чинність, листи Державної податкової адміністрації України:

від 01.07.2004 № 5297/6/15-1116;

від 20.08.2004 № 16016/7/15-1117;

від 23.10.2006 № 19739/7/15-0317

.

При цьому письмові

роз’яснення органів державної податкової служби України, які суперечать цьому податковому роз’ясненню, не застосовуються.

Головам Державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести зазначене роз’яснення до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та винесенні рішень в процесі апеляційних узгоджень*.

* Ми є свідками кардинальної зміни позиції ДПАУ щодо податкового обліку витрат на оплату праці працівників, зайнятих на ремонтних роботах. Докладніше про наслідки нового підходу ДПАУ див. у найближчих номерах газети. —

Прим. ред.

Заступник голови С. Чекашкін

 


App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі