Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакцї. Перерозподіл часток засновників у статутному фонді ТОВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 35
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Перерозподіл часток засновників у статутному фонді ТОВ

 

У ТОВ два засновники — фізичні особи. Частка кожного у статутному фонді 90 і 10 %. У 2007 році засновники між собою вирішили змінити частки на 99 і 1 %. ТОВ часток не викупляло і не продавало. Чи повинне ТОВ відображати ці зміни в бухобліку і що це будуть за проводки?

(м. Харків)

 

Такі операції необхідно відобразити тільки

в аналітичному обліку за рахунком 40 «Статутний капітал» проводкою:

Дт 40 / Засновник А — Кт 40 / Засновник Б на суму, що відповідає перерозподіленій частці статутного фонду (у цьому випадку 9 % від розміру статутного фонду).

У податковому обліку

ця операція не відображається, оскільки договір купівлі-продажу частки у статутному фонді укладається між фізичними особами — засновниками і товариство до нього не має відношення.

Підприємство згідно зі

ст. 7 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII зобов’язане в п’ятиденний строк повідомити реєструючий орган про проведені зміни до установчих документів.

Для реєстрації цих змін державному реєстратору відповідно до

ч. 1 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV необхідно подати:

— заповнену

реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;

примірник оригінала або нотаріально посвідчену копію рішення про внесення змін до статутних документів;

оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію або документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації оголошення про втрату оригіналів установчих документів;

два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;

документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Микола ШПАКОВИЧ, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно