Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакцї. Розрахунок нерозподіленого прибутку для неприбуткової організації

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 35
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Розрахунок нерозподіленого прибутку для неприбуткової організації

 

Нашу неприбуткову організацію зареєстровано як неприбуткову і вона має ознаку неприбутковості 0011.

Протягом 2007 року отримано доходи від основної діяльності на загальну суму 47500 грн. За 2007 рік витрати на проведення основної діяльності, передбачені кошторисом, склали 27500 грн.

Протягом 2007 та І кварталу 2008 року неприбуткова організація не одержувала жодних оподатковуваних доходів.

Як правильно на підставі цих даних заповнити Податковий звіт такої неприбуткової організації?

(м. Суми)

 

Неприбуткові організації, визначені в

абзаці «г» п.п. 7.11.1 Закону про податок на прибуток, розраховують за підсумками І кварталу звітного року податок на прибуток із суми нерозподіленого прибутку. Цей розрахунок здійснюють неприбуткові організації , яким присвоєно код ознаки неприбутковості 0011 (наприклад, садівничі товариства, гаражні кооперативи). Решту неприбуткових організацій звільнено від розрахунку та сплати податку на прибуток із суми такого перевищення.

Необхідність у проведенні такого розрахунку передбачено в

першому абзаці п.п. 7.11.9 Закону про податок на прибуток, в якому зазначається таке:

«

У разі коли доходи неприбуткових організацій, отримані протягом звітного (податкового) року з джерел, визначених п.п. 7.11.5 п. 7.11 ст.7 Закону про податок на прибуток, на кінець першого кварталу наступного за звітним року, перевищують 25 відсотків від загальної суми валових доходів, отриманих протягом такого звітного (податкового) року, така неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок з нерозподіленої суми прибутку за ставкою, установленою п.10.1 статті 10 цього Закону, від суми такого перевищення».

Розрахунок податку на прибуток із суми перевищення провадиться в рядках 16 — 23 Податкового звіту. Алгоритм заповнення цих рядків виглядає так:

1)

рядок 16 «Сума доходів, що звільняються від оподаткування, отриманих за попередній звітний (податковий) рік» — показуємо дані рядка 4 Звіту за 2007 рік;

2)

рядок 17 «Прибуток від доходу з інших джерел, зменшений на суму податку за попередній звітний (податковий) рік» (р. 12 - р. 13) — відображаємо різницю між даними рядків 12 і 13 Звіту за 2007 рік;

3)

рядок 19 «Сума витрат за попередній звітний (податковий) рік та за перший квартал поточного року» — наводимо суму даних рядка 9 Звіту за 2007 рік і даних рядка 9 Звіту за І квартал 2008 року.

Якщо точно дотримуватись вимог

п. 3.8 Порядку заповнення податкового звіту про використання грошових коштів неприбутковими установами та організаціями, затвердженого наказом ДПАУ від 11.07.97 р. № 233 (у редакції від 03.04.2003 р. № 153), то може статися, що ті самі витрати буде враховано двічі. Щоб цього не відбулося, необхідно з витрат поточного року виключити витрати, які понесено за рахунок доходів, отриманих у попередньому до звітного року, а з витрат за перший квартал поточного року виключити витрати, які понесено за рахунок доходів, отриманих в поточному році. Це можна пояснити тим, що сенс оподаткування нерозподіленої суми прибутку полягає в тому, щоб неприбутковою організацією за 5 кварталів (4 квартали звітного і 1 квартал поточного року) було використано загальні валові доходи, звільнені від оподаткування, отримані за 4 квартали звітного року.

Отже, при розрахунку суми перевищення доходів над витратами

повинні враховуватися тільки витрати, понесені за рахунок доходів 4-х кварталів 2007 року;

4) після цього визначаємо суму нерозподіленого прибутку на кінець 1 кварталу 2008 року (рядок 18 - рядок 19);

5) розраховуємо норматив отриманих доходів (рядок 21). Для цього дані рядка 18 помножуємо на 0,25;

6) за наявності перевищення, тобто за наявності позитивної різниці між рядками 20 і 21, визначаємо суму податку на прибуток з такого перевищення.

Виходячи з наведених вище даних, заповнимо II частину Податкового звіту,

а також розрахуємо податок на прибуток із суми перевищення.

Розглянемо такий приклад.

Припустимо, за 2007 рік та І квартал

2008 року доходи неприбуткової організації від основної діяльності та витрати на проведення основної діяльності, передбачені кошторисом, склали:

 

Показники

2007 рік

 

 

 

І квартал 2008 року

І квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

1

2

3

4

5

6

Доходи

7500

10000

15000

15000

10000

Витрати

12500*

2500

7500

10000

5000

 

Податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями

Показники

Код рядка

Наростаючим підсумком з початку звітного року

1

2

3

 

 

II частина

 

 

Сума доходів з інших джерел, що підлягають оподаткуванню

10

Витрати, що прямо пов’язані з отриманням доходів з інших джерел, але не вище суми таких доходів

11

Прибуток, що підлягає оподаткуванню (р. 10 - р. 11)

12

Податкове зобов’язання за звітний податковий період (р. 12 х 30 : 100)

13

Сума нарахованого податку за попередній податковий період поточного року

14

Сума нарахованого податку до сплати за звітний період (р. 13 - р. 14)

15

Сума доходів, що звільняються від оподаткування, отриманих за попередній звітний (податковий) рік

16

47500

Прибуток від доходу з інших джерел, зменшений на суму податку за попередній звітний (податковий) рік (р. 12 - р. 13)

17

Загальні валові доходи за попередній звітний (податковий) рік (р. 16 + р. 17)

18

47500

Сума витрат за попередній звітний (податковий) рік та за перший квартал поточного року

19

32500

Нерозподілена сума прибутку на кінець І кварталу, наступного за звітним (р. 18 - р. 19)

20

15000

Норматив отримання доходів згідно із законодавством (р. 18 х 25 : 100)

21

11875

Сума перевищення (р. 20 - р. 21)

22

3125

Нарахований податок на прибуток із суми перевищення (позитивне значення р. 22 х 30 : 100)

23

938

Нарахований податок на прибуток у I кварталі (р. 15 + р. 23)

24

938

* У т. ч. 5000 грн. — за рахунок доходів 2006 року, 7500 грн. — за рахунок доходів 2007 року.

 

Виктория МАТВЕЕВА , экономист-аналитик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно