Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Єдиний податок. Бартерна виручка в підприємця-єдиноподатника

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 41
Друк
Відповідь на запитання

Бартерна виручка в підприємця-єдиноподатника

 

Приватний підприємець — платник єдиного податку здійснює бартерні операції. Чи враховуватиметься сума бартерної операції при визначенні порогу виручки — 500 тис. грн.?

(м. Миколаїв)

 

Заборони на негрошові розрахунки, які мають місце при бартері, для підприємців-єдиноподатників (на відміну від юридичних осіб, які працюють на єдиному податку) в

Указі № 727 не міститься. Це пов’язано з тим, що підприємці-єдиноподатники сплачують до бюджету фіксовану ставку єдиного податку.

Проте водночас підприємець повинен контролювати розмір своєї виручки, щоб не перевищити 500-тисячне обмеження, що стосується річного обсягу виручки.

Згідно зі

ст. 1 Указу № 727 під виручкою розуміється сума, фактично отримана підприємцем на розрахунковий рахунок або (та) до каси підприємства за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Бартерні операції за своєю природою

не є об’єктом формування єдиноподаткової виручки в підприємця, адже в результаті здійснення таких операцій отримання будь-яких сум на розрахунковий рахунок або до каси підприємства не передбачається.

Таким чином, сума бартеру (зазначена в договорі), не будучи виручкою,

не повинна відображатися у графі 6 Книги за ф. № 10 і при підрахунку 500-тисячного річного ліміту для визначення можливості використання спрощеної системи відповідно не повинна враховуватися.

Проте тут обов’язково слід взяти до уваги те, що працівники податкової служби дотримуються протилежної думки. Вони вважають: якщо підприємець — платник єдиного податку у своїх розрахунках використовує бартер, то сума такого бартеру є виручкою і відображається у графі 6 Книги за ф. № 10 (див.

лист ДПАУ від 13.11.2003 р. № 9335/6/17-0516, а також «Вісник податкової служби України», 2007, № 10, с. 55).

Наталія ДЗЮБА, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі