Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПП на загальній системі. Підприємець, який застосовує РРО, може відображати у Книзі за ф. № 10 суму валового доходу у «стислому» варіанті

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 41
Друк
Відповідь на запитання

Підприємець, який застосовує РРО, може відображати у Книзі за ф. № 10 суму валового доходу у «стислому» варіанті

 

Підприємець, який перебуває на загальній системі оподаткування, працює із застосуванням РРО. При заповненні Книги за ф. № 10 стикається з такою трудністю — дуже великі обсяги записів: 6 — 8 аркушів за день. Чи можна підприємцю робити запис про реалізацію товару у Книзі за ф. № 10 за день одним рядком, якщо він матиме щоденні комп’ютерні роздруківки за всіма асортиментами реалізації?

(м. Харків)

 

Основним документом, що роз’яснює порядок ведення фізособою-підприємцем обліку у Книзі за ф. № 10, є

лист ДПАУ від 05.11.97 р. № 17-0117/10-8886.

Зрозуміло, статус цього документа досить слабкий, адже це не нормативно-правовий акт, а всього лише документ рекомендаційного характеру.

У цьому

листі, зокрема, зазначається, що показники, які відображаються у графах 4, 5 і 6, заповнюються підприємцем на місці реалізації після кожного факту продажу. Наприкінці робочого дня підводяться підсумки всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виводиться денна сума валового доходу.

У графах 4, 5, 6, про які згадується вище, саме і накопичується

інформація про реалізовані товари та виручку. Отже, якщо додержуватися логіки листа, то за кожним фактом реалізації товарів у Книзі за ф. № 10 підприємець має робити відповідні відмітки.

Проте слід пригадати, що обговорюваний

лист було опубліковано в ті часи, коли підприємцю без найманих працівників дозволялося не вести ТКК, а можна було вести тільки Книгу за ф. № 10, унаслідок чого вимоги до обліку у Книзі за ф. № 10 було дуже «підвищено». Зараз Книга за ф. № 10 нічого не дублює.

Усе це свідчить про те, що необхідність буквального дотримання процитованих приписів дуже сумнівна.

На наш погляд, підприємцю, який застосовує РРО, достатньо дотримуватися тільки вимог

листа щодо підведення в кінці робочого дня підсумків всіх сум, отриманих за реалізований товар, і виведення денної суми валового доходу. При цьому слід діяти так:

— облік операцій з продажу в комп’ютері ведеться (складається) у вигляді журналу за такою самою формою, що й Книга за ф. № 10;

— цей журнал щодня роздруковується;

— роздруківки нумеруються, підписуються підприємцем та підшиваються разом (зберігаються разом із Книгою за ф. № 10);

— щодня дані з роздрукованого журналу переносяться одним рядком загальним підсумком за день до Книги за ф. № 10.

Крім «роботи» з роздруківками, підприємець у Книзі за ф. № 10 повинен в одному рядку з підсумковою виручкою зазначати номер відповідного Z-звіту.

Якщо всі перелічені дії підприємцем виконуватимуться, претензій з боку перевіряючих (до стислого заповнення Книги за ф. № 10), на наш погляд, бути не повинно.

Хоча, звичайно, краще «заздалегідь постаратися переконати» податківців у тому, що такий порядок ведення обліку у Книзі за ф. № 10 нічому не суперечить.

Олеся Александрова, консультант

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі