Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податок на прибуток. Повернений працівником, який звільняється, спецодяг не бере участі в перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 43
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податок на прибуток

 

Повернений працівником, який звільняється, спецодяг не бере участі в перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток

 

Спецодяг, облік якого ведеться підприємством на рахунку 22, видано працівнику (у тимчасове користування) у лютому 2008 року. У березні 2008 року працівник звільняється та повертає такий спецодяг. Чи враховується такий спецодяг у перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток?

(м. Вінниця)

 

Ні

, спецодяг, що повертається працівником, у перерахунку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток не враховується. Пояснимо чому.

Як правило, після передачі спецодягу зі складу в експлуатацію та видачі його працівнику (Дт 23, 91, 92, 93, 94 — Кт 22), у подальшому ведеться тільки

оперативний облік такого спецодягу матеріально відповідальною особою (комірником цеху, ділянки, підрозділу). Спецодяг, що повертається працівником, який звільняється, ще придатний до подальшого використання, зазвичай на рахунок 22 не прибуткують, а такий його рух відображається тільки в оперативному обліку — у картці ф. № МШ-6 (особовій картці обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв, форму якої затверджено наказом Мінстату України від 22.05.96 р. № 145). У такій картці матеріально відповідальна особа робить запис про повернення спецодягу працівником, який звільняється, а при видачі такого спецодягу іншому працівнику заводить на нього нову картку обліку спецодягу за формою № МШ-6. Ураховуючи такий порядок оформлення операцій зі спецодягом, що повертається працівником, який звільняється, спецодяг уже в подальшому не перераховуватиметься в податковому обліку за п. 5.9 Закону про податок на прибуток.

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно