Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податок з доходів. ПСП для працюючих пенсіонерів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 43
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податок з доходів

 

ПСП для працюючих пенсіонерів

 

На підприємстві працює пенсіонер. Його заробітна плата становить 800 грн. Чи має він право на податкову соціальну пільгу згідно із Законом № 889 і який її розмір?

(м. Севастополь)

 

Питання оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема, у вигляді заробітної плати, регулюються

Законом № 889. Пунктом 6.1 Закону № 889 визначено перелік податкових соціальних пільг (ПСП), згідно з яким розрізняють такі ПСП:

— для будь-якого платника податків;

— для платників податків, які утримують дитину-інваліда;

— для платників податків, які мають трьох і більше дітей;

— для вдівців або вдів;

— для «чорнобильців» 1 або 2 категорії;

— для учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів;

— для інвалідів І або II групи інвалідності, у тому числі з дитинства;

— для осіб, яким присуджено довічну стипендію як громадянину, який зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

— для Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці або повних кавалерів ордена Слави чи ордена Трудової Слави;

— для учасників бойових дій під час Другої світової війни або осіб, які у той час працювали в тилу;

— для колишніх в’язнів концтаборів, гетто під час Другої світової війни

— для репресованих чи реабілітованих;

— для осіб, яких було насильно вивезено з території колишнього СРСР під час Другої світової війни;

— для осіб, які перебували на блокадній території колишнього Ленінграда у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

Зазначений у

п. 6.1 Закону № 889 перелік ПСП є вичерпним і в ньому ПСП для такої категорії працюючих, як пенсіонер, окремо не передбачено.

Разом з тим за відповідності заробітної плати пенсіонера певним умовам, на такого платника податків поширюються положення

п.п. 6.1.1 Закону № 889. Так, якщо дохід працюючого пенсіонера у вигляді заробітної плати не перевищує граничної величини доходу, установленої в п.п. 6.5.1 Закону № 889 (у 2008 році — 890 грн.), то згідно з п.п. 6.1.1 Закону № 889 такий працівник має право на застосування до заробітної плати ПСП у звичайному розмірі. У 2008 році сума ПСП у звичайному розмірі становить 257,50 грн.

Для застосування ПСП працівнику-пенсіонеру слід подати

заяву на застосування ПСП, форму якого затверджено наказом ДПАУ від 30.09.2003 р. № 461.

Згідно з

п. 4 Порядку № 2035 ПСП починає застосовуватися роботодавцем з податкового місяця, в якому працівник подав роботодавцю зазначену заяву.

Ольга Маханько, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно