Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Соціальне страхування. Обчислення внесків з безробіття для працівника, який досяг пенсійного віку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2008/№ 43
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Соціальне страхування

 

Обчислення внесків з безробіття для працівника, який досяг пенсійного віку

 

14 травня 2008 року працівнику підприємства виповнилося 60 років. У зв’язку з тим, що працівник досяг пенсійного віку, виникло запитання щодо обчислення внесків до Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Як в цьому випадку нараховуються та утримуються внески до цього Фонду?

(м. Дніпропетровськ)

 

Відповідно до

ст. 5 Закону № 1533 працюючі особи, які одержують або мають право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років, а також особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку, не підлягають страхуванню на випадок безробіття.

Відповідно до

п. 2.3 Інструкції № 339 страхові внески на випадок безробіття не утримуються із заробітної плати осіб, які досягли пенсійного віку (чоловіки — 60 років, жінки — 55 років), право на пенсію яких не потребує підтвердження.

Для всіх інших осіб, а саме тих, які не досягли пенсійного віку (чоловіки — 60 років, жінки — 55 років), але які мають право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсію за вислугу років, страхові внески на випадок безробіття не утримуються з дня подання роботодавцю заяви про звільнення від сплати страхових внесків та копії пенсійного посвідчення. Якщо зазначені особи мають право на пенсію, але не звертаються за її призначенням, то вони подають роботодавцю заяву про звільнення від сплати страхових внесків та довідку органу, який призначає пенсію за місцем проживання такої особи, про наявність права на пенсію за віком або за вислугу років.

Отже, із заробітної плати працівника, який досяг 60 років, внески до Фонду соціального страхування на випадок безробіття (далі — Фонд)

не утримуються з дня досягнення працівником зазначеного віку. При цьому такому працівнику не потрібно надавати жодних документів, що підтверджують право на пенсію.

Разом з тим нагадаємо, що роботодавці не звільняються від сплати внесків до Фонду на пенсіонерів (

абзац другий п. 2 ст. 1 Закону № 2213).

Розглянемо порядок обчислення внесків до Фонду для працівника, який досяг пенсійного віку, на конкретному прикладі.

Приклад

. Працівнику, якому 14 травня 2008 року виповнилося 60 років, за травень 2008 року нараховано заробітну плату в сумі 2500 грн.

Розрахуємо суму заробітної плати за травень 2008 року, з якої утримуються внески до Фонду:

2500 грн. : 19 роб. дн. х 6 роб. дн. = 789,47 грн.,

де 19 — загальна кількість робочих днів, відпрацьованих працівником у травні 2008 року;

6 — кількість робочих днів, відпрацьованих працівником до дня 60-річчя (з 5 по 13 травня включно).

Отже, сума внесків, що підлягає сплаті до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, складе:

— у частині нарахувань: 2500 грн. х 1,3 % = 32,50 (грн.)

— у частині утримань: 789,47 грн. х 0,5 % = 3,95 (грн.)

Катерина Скрипкіна, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно