Розрахунок суми збитків здійснюється з урахуванням ПДВ

Редакція ПБО
Лист від 21.05.2008 р. № 5938/5/16-1516

Розрахунок суми збитків здійснюється з урахуванням ПДВ

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 21.05.2008 р. № 5938/5/16-1516

 

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо порядку врахування страховою компанією сум податку на додану вартість при проведенні розрахунку розміру страхового відшкодування і повідомляє.

Закон України «Про податок на додану вартість» визначає перелік осіб, які є платниками ПДВ, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік операцій, які звільнені від оподаткування або не є об’єктом оподаткування, права та обов’язки платників ПДВ.

Так, відповідно до підпункту 3.2.3 пункту 3.2 статті 3 зазначеного Закону операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до Закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, не є об’єктом оподаткування.

Відповідно до Закону України від 07.03.96 р. № 85/96-ВР «Про страхування» страхова компанія, надаючи послуги зі страхування, у разі настання страхового випадку здійснює

страхові виплати, розмір яких визначається понесеними матеріальними збитками.

Таким чином, враховуючи те що надання послуг із страхування і перестрахування не є об’єктом оподаткування, то податок на додану вартість з сум страхових виплат не нараховується і не сплачується.

Разом з тим розрахунок суми матеріальних збитків здійснюється з розміру вартості послуг з відновлення (ремонту) майна, якому завдано збитків, з урахуванням податку на додану вартість.

Заступник голови С. Чекашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі