Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо справляння страхових внесків

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 90
Друк
Лист від 16.09.2008 р. № 01-43-1853

Щодо справляння страхових внесків

 

Лист виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.09.2008 р. № 01-43-1853

 

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула лист про справляння страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) та повідомляє.

Порядок нарахування та утримання страхових внесків до Фонду визначається законами України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (далі — Закон № 2240) та «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р. № 2213 (далі — Закон № 2213).

Відповідно до статті 1 Закону № 2213 та статті 21 Закону № 2240 страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб. Статтею 6 Закону № 2240 встановлено, що загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту).

Відповідно до вищевикладеного виконавча дирекція Фонду вважає, що

з виплат, які були нараховані працівнику за час його роботи на підприємстві, сплачуються внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням*.

* Коментар див. у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 89, с. 10.

Прим. ред.

Директор С. Санченко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі