Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Коли платник ПДВ може вперше заявити бюджетне відшкодування?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 93
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ПДВ

 

Коли платник ПДВ може вперше заявити бюджетне відшкодування?

 

Підприємство, зареєстроване платником ПДВ у жовтні 2007 року, імпортує основ ні засоби. Чи може таке підприємство заявити бюджетне відшкодування ПДВ за підсумками листопада 2008 року?

(м. Київ)

 

Обмеження, що не дозволяють платнику ПДВ претендувати на отримання бюджетного відшкодування, викладено в

п.п. 7.7.11 Закону про ПДВ. Нагадаємо основні моменти.

По-перше, не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, зареєстровані платниками ПДВ менше ніж 12 календарних місяців до місяця, за результатами якого подається заявка на бюджетне відшкодування. Питання про наявність права на отримання бюджетного відшкодування докладно розглянуто у

статті «Хто не має права на бюджетне відшкодування» // «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 77.

Оскільки підприємство зареєстроване в жовтні 2007 року, то воно

може претендувати на бюджетне відшкодування за декларацією за листопад 2008 року.

По-друге, обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців повинні бути більшими, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Отже, сума заявленого до відшкодування ПДВ повинна бути меншою ніж обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 місяців (сума значень рядка 5.1 декларацій за такий період) або її має бути сформовано за рахунок придбання основних фондів.

У випадку, що розглядається, ця умова також виконується.

Крім того,

п.п. 7.7.2 Закону про ПДВ передбачається: якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п. 7.7.1 (різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом) має від’ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, що дорівнює сумі податку, фактично сплаченій одержувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Безумовно, органи митної служби, яким сплачено ПДВ при імпорті товарів, не є постачальниками таких товарів, і при формальному підході можна говорити, що такі суми ПДВ не підпадають під дію

п.п. 7.7.2 Закону про ПДВ. Але, по суті, сплата ПДВ при ввезенні товарів (послуг) на територію України пов’язана з придбанням таких товарів (послуг) і ДПАУ погодилася, що ПДВ, сплачений митним органам може бути відшкодовано імпортеру (див. листи ДПАУ від 12.10.2005 р. № 20296/7/16-1417 // «Податки та бухгалтерський облік», 2005, № 85, від 14.02.2006 р. № 2741/7/16-1517 // «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 17, від 14.06.2008 р. № 6912/5/16-1516 // «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 58 та від 19.06.2008 р. № 12463/7/16-1517-08).

Якщо перелічені вище умови виконуються, то підприємство може заявити бюджетне відшкодування.

Микола Шпакович, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно