Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДВ. Звітний період з ПДВ для платника єдиного податку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 93
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ПДВ

 

Звітний період з ПДВ для платника єдиного податку

 

Новозареєстроване підприємство вибрало спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 6 %. Який період у цьому випадку слід застосовувати як податковий для цілей ПДВ — місячний чи квартальний?

(м. Луганськ)

 

За загальним правилом, установленим

п. 7.8 Закону про ПДВ, для новозареєстрованого платника ПДВ податковим періодом є місяць. Розраховувати на квартальний період може тільки платник податків, обсяг оподатковуваних операцій якого за останні 12 календарних місяців не перевищив 300000 грн. (без ПДВ). Цей період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року (п. 2.4 Порядку № 166).

Однак для платників єдиного податку ПДВ-період визначається

в особливому порядку.

Так, згідно зі

ст. 4 Указу № 727 усі єдиноподатники застосовують звітний період, що дорівнює кварталу, у тому числі і для подання декларації з ПДВ.

Утім, протягом тривалого часу ДПАУ дозволяла платникам єдиного податку (юридичним або фізичним особам) для цілей ПДВ застосовувати

як квартальний, так і місячний звітний податковий період на їх вибір (див. листи від 23.03.2006 р. № 2725/7/16-1515-26, від 27.10.2005 р. № 21067/7/16-1517-26, від 19.01.2006 р. № 867/7/16-1517-26, останні два опубліковано в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 23). При цьому для переходу на квартальний період обсяги оподатковуваних операцій принципового значення не мали, головне, щоб бажаючі своєчасно подали відповідну заяву, якщо ж такого бажання не було, діяв місячний період. Ця позиція була своєрідним конгломератом норм Указу № 727 та Закону про ПДВ. І хоча він не зовсім відповідав п. 11.4 Закону про ПДВ, але цілком задовольняв платників податків.

Але нещодавно податкова адміністрація змінила свою позицію та надала перевагу виключно нормам

Указу № 727. Зокрема, у листі від 21.04.2008 р. № 8230/7/16-1517 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 39) вона зазначила, що єдиноподатник за жодних умов не може звітувати помісячно, навіть якщо обсяг його оподатковуваних операцій перевищив 300-тисячне обмеження і його зареєстровано платником ПДВ менше 12 календарних місяців*. Для такої особи встановлено тільки квартальний податковий період.

* У зв’язку з цим викликає здивування інша нещодавня консультація податківців (журнал «Вісник податкової служби України», 2008, № 36), в якій знову йдеться про можливість вибору звітного періоду (місяця чи кварталу) єдиноподатником. Думаємо, що до офіційного оформлення такого висновку говорити про повернення колишньої позиції податківців поки що зарано.

Отже, новозареєстрований єдиноподатник може перейти на квартальний період звітності та сплати ПДВ, подавши до податкової інспекції дві заяви:

— про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку (додаток до

Порядку № 476). Платником єдиного податку юрособа вважатиметься з кварталу, в якому проведено її державну реєстрацію (п. 2 Порядку № 476);

Реєстраційна заява платника податку на додану вартість (ф. № 1-ПДВ згідно з додатком 1 до Положення № 79). Нагадаємо: у загальному випадку таку заяву має бути подано

не пізніше ніж за 15 днів до переходу на сплату єдиного податку за ставкою 6 % (п.п. «г» п. 13 Положення № 79).

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно