Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виправлення помилки. Самостійне виявлення помилки після отримання повідомлення про перевірку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 93
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Виправлення помилки

 

Самостійне виявлення помилки після отримання повідомлення про перевірку

 

Підприємство сплатило недоплату та 5-відсотковий штраф з виявленої суми недоплати податкового зобов’язання, а також подало уточнюючий розрахунок уже після того, як отримало від податкової інспекції повідомлення про проведення планової податкової перевірки. Чи можна це вважати самостійно виявленою помилкою?

(м. Чернігів)

 

Відповідно до

п.п. 17.2 Закону № 2181 платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

а) або направити уточнюючий розрахунок та сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 5 відсотків від такої суми до подання уточнюючого розрахунку;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу в розмірі 5 відсотків такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов’язання за цим податком.

Це правило не застосовується тільки у двох випадках:

а) якщо платник податків не подає податкову декларацію за період, протягом якого сталася недоплата податкового зобов’язання;

б) судом установлено вчинення злочину посадовими особами платника податків або фізособою — платником податків з умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов’язання.

Як бачимо, основна вимога — устигнути сплатити суму недоплати, штраф та направити уточнюючий розрахунок

до дня початку перевірки. Яку дату слід вважати таким днем?

День отримання повідомлення про перевірку цим моментом вважатися не може. Про це свідчить хоча б те, що вимогу про попереднє повідомлення органами державного контролю про майбутню планову перевірку також прив’язано до дати початку перевірки: суб’єкт господарювання має отримати письмове повідомлення не пізніше ніж

за 10 днів до початку перевірки (ч. 4 ст. 111 Закону № 509).

Дата початку перевірки фіксується

відразу в кількох документах, зокрема:

— у повідомленні про планову перевірку (

ч. 4 ст. 111 Закону № 509);

— у посвідченні (направленні) на проведення планової або позапланової перевірки (

п. 1 ч. 1 ст. 112 Закону № 509), копія якого залишається в суб’єкта господарювання;

—— у наказі керівника податкового органу про проведення позапланової перевірки (

п. 2 ч. 1 ст. 112 Закону № 509), копія якого також залишається у суб’єкта господарювання;

— у журналі перевірок, якщо він ведеться на підприємстві.

Таким чином, для самостійного виявлення факту заниження податкового зобов’язання має значення тільки дата початку перевірки, тобто дата, коли контролюючий орган безпосередньо приступив до фактичного здійснення планових чи позапланових «заходів державного нагляду». Цей момент фіксується в низці документів, які в разі виникнення спору з еревіряючими суб’єкт господарювання може використати для встановлення дати початку перевірки.

Олена Уварова, юрист

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно