Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Заповнення податкової накладної. Зворотна тара в податковій накладній

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2008/№ 81
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Заповнення податкової накладної

 

Зворотна тара в податковій накладній

 

Наше підприємство не повернуло постачальнику в установлений договором строк (3 місяці) заставну тару. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на вартість такої тари та виписувати податкову накладну постачальнику?

(м. Харків)

 

Якщо продаж товару здійснюється в тарі, яка згідно з умовами договору є зворотною (заставною), вона не включається до бази обкладення податком на додану вартість (

п. 4.6 Закону про ПДВ).

У податковій накладній вартість зворотної тари включається до розділу III, графа 11 як сума грошових коштів, що підлягають сплаті.

Згідно з

п. 4.6 Закону про ПДВ, якщо зворотна тара не повертається постачальнику протягом 12 календарних місяців* з моменту її отримання, вартість такої зворотної тари включається до бази оподаткування одержувача.

* Строк, після закінчення якого має бути нараховано податкові зобов’язання одержувачем, котрий не повернув заставну тару, установлено постановою № 1038.

Отже, через

дванадцять місяців з моменту отримання зворотної тари одержувач, який не повернув її постачальнику, зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання, прийнявши за базу оподаткування вартість неповерненої тари. При цьому на момент виникнення податкових зобов’язань одержувача не впливає строк, установлений договором для повернення тари.

Одержувач, який нарахував податкові зобов’язання з ПДВ, згідно з

п.п. 7.2.3 Закону про ПДВ зобов’язаний виписати податкову накладну.

Порядок № 165

не передбачає окремого порядку складання такої податкової накладної.

Вважаємо, що в такій податковій накладній має бути зроблено запис «Нараховані зобов’язання щодо неповерненої тари», її шапку можна заповнити як при виписуванні податкової накладної щодо товарів, які передаються в межах балансу на невиробничі потреби: у рядках «Покупець», «Індивідуальний податковий номер покупця», «Місцезнаходження покупця», «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» слід зазначити свої реквізити. У графі 3 необхідно вказати номенклатуру неповерненої тари (кожне найменування), у графі 4 — одиницю виміру (найімовірніше, «шт.»), у графі 5 — кількість, у графі 6 — заставну вартість, установлену договором, а у графі 7 — її вартість, що є об’єктом обкладення ПДВ за ставкою 20 %.

Обидва примірники такої податкової накладної залишаються у платника, який її склав.

Микола Шпакович, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно