Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Замінники податкової накладної. Розраховуємо податковий кредит за чеками без номера

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2008/№ 81
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Замінники податкової накладної

 

Розраховуємо податковий кредит за чеками без номера

 

Комірник підприємства придбав за готівковий розрахунок товарно-матеріальні цінності, необхідні в діяльності підприємства. Як підтверджуючі документи разом з авансовим звітом було надано касові чеки від різних постачальників без зазначення в них податкового номера:

— один чек за 18.09.2008 р. на суму 600 грн. (у тому числі ПДВ — 100 грн.);

— два чеки за 19.09.2008 р. на суму 120 грн. (у тому числі ПДВ — 20 грн.,) і 60 грн. (у тому числі ПДВ — 10 грн.).

Як розрахувати граничну суму, яку можна включити до складу податкового кредиту за цими чеками?

(м. Макіївка)

 

Як передбачено

п.п. 7.2.6 Закону про ПДВ , підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку в межах 10000 грн. є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від одержувача таких товарів (послуг). При цьому в такому документі має бути зазначено:

— загальну суму платежу;

— суму податку;

— податковий номер постачальника.

Незважаючи на те що згідно з

п. 3.2 Положення № 614 всі ці відомості є обов’язковими реквізитами касового чека, у деяких випадках касові чеки на цілком законних підставах можуть не містити податкового номера постачальника. Так, у п. 8 наказу ДПАУ «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.12.2000 р. № 614 установлено, що вимоги до наявності обов’язкових реквізитів у чеку не поширюються на розрахункові документи, надруковані на РРО, уключеними до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем до моменту набрання чинності цим наказом.

Відповідно до

шостого абзацу п.п. 7.2.6 Закону про ПДВ касові чеки без зазначення податкового номера постачальника можуть бути підставою для нарахування податкового кредиту, однак вартість поставлених за ними товарів не може перевищувати 200 грн. на день без урахування ПДВ.

При розгляді цього питання на увагу заслуговує консультація представників головного податкового відомства, опублікована в журналі «Вісник податкової служби України», 2005, № 28, с. 17. У ній було зазначено, що до податкового кредиту потрапить

максимум 40 грн. за день незалежно від того, скільки чеків було отримано та від якої кількості постачальників. Отже, підприємство зможе включити до складу податкового кредиту суму сплаченого ПДВ за кожним із чеків:

1) за чеком за 18.09.2008 р. до податкового кредиту потрапить сума ПДВ у розмірі

40 грн.;

2) за чеками за 19.09.2008 р. — уся сума сплаченого ПДВ (

30 грн. = 20 грн. + 10 грн.).

Зверніть увагу: розрахунок граничної суми податкового кредиту провадиться

на дату, зазначену в касовому чеку, а от у Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних розраховану суму буде відображено на дату складання авансового звіту.

На жаль, не врахована у складі податкового кредиту сума ПДВ, сплачена за першим чеком (

60 грн.), не потрапить і до валових витрат. Нагадаємо, що згідно з п.п. 5.3.3 Закону про податок на прибуток не включаються до складу валових витрат витрати на сплату податку на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання . А от у бухгалтерському обліку суми непрямих податків, пов’язаних з придбанням запасів, що не відшкодовуються підприємству, збільшують їх первісну вартість (п. 9 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Мінфіну від 20.10.99 р. № 246).

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно