Пошта редакції. Торгівля імпортними фруктами — з патентом

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2009/№ 27
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Торгівля імпортними фруктами — з патентом

 

Підприємець торгує в кіоску овочами і фруктами. В асортименті присутні також банани, ківі та інші фрукти імпортного походження. Чи потрібно придбавати в цьому випадку патент?

(м. Харків)

 

Відразу зазначимо:

якщо підприємець не є єдиноподатником або фікспатентником, який торгує на ринку та сплачує фіксований податок (які згідно із законодавством звільняються від придбання торгових патентів), а перебуває на загальній системі оподаткування, то для торгівлі продуктами з кіоску йому в цьому випадку знадобиться торговий патент.

Зауважимо: у деяких випадках

Закон про патентування, щоправда, дозволяє працювати без патенту. Так, зокрема, згідно з ч. 6 ст. 3 Закону про патентування без придбання торгового патенту суб’єкти підприємницької діяльності можуть торгувати виключно такими товарами вітчизняного виробництва:

— хліб і хлібобулочні вироби;

— борошно пшеничне та житнє;

— сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна;

— молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них;

— продукти дитячого харчування;

— безалкогольні напої;

— морозиво;

— яловичина та свинина;

— домашня птиця;

— яйця;

— риба;

ягоди і фрукти;

— мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл;

— картопля і плодоовочева продукція;

— комбікорми для продажу населенню.

Як бачимо, серед перелічених товарів згадуються також ягоди і

фрукти. Однак торгувати ними без патенту можна, якщо вони (як того вимагає ч. 6 ст. 3 Закону про патентування) вітчизняного виробництва. Оскільки в запитанні вказується, що підприємець реалізує фрукти імпортного походження (банани, ківі тощо), то скористатися такою «патентозвільнюючою» нормою він не може, і на здійснення торговельної діяльності йому слід придбати торговий патент.

Залишається додати: перелік з

ч. 6 ст. 3 Закону про патентування є вичерпним . Тому, якщо суб’єкт господарювання, торгуючи зазначеними в ньому вітчизняними товарами, при цьому також вирішить продавати товари, що до нього не увійшли (нехай навіть і вітчизняні), то в цьому випадку на здійснення торговельної діяльності йому також знадобиться торговий патент (щоправда, у деяких випадках він може бути пільговим).

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд