Пошта редакції. Ритуальні послуги: коли потрібний патент?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2009/№ 27
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Ритуальні послуги: коли потрібний патент?

 

Чи підлягають патентуванню ритуальні послуги?

(м. Черкаси)

 

Як відомо, визначальну роль у патентуванні послуг відіграє

Перелік № 576. Уключені до нього послуги потребують придбання патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг. Якщо ж, навпаки, послуги, що надаються суб’єктом господарювання, до цього Переліку не потрапляють — патент не потрібний.

Повертаючись до поставленого запитання, зазначимо, що в

Переліку № 576 серед послуг «ритуальні послуги» не значаться. А отже, надання ритуальних послуг здійснюється без придбання патенту.

Уточнимо: згідно з

ДК 201-01-2001 «Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування» ритуальні послуги мають код 01.190.00, до якого включено такі види послуг:

01.190.01 — подання об’яв, некрологу, складання тексту траурної промови, сповіщення родичів;

01.190.02 — прокат залу та його оформлення для проведення громадянської панахиди, обряду поминання;

01.190.03 — послуги з доглядання за могилою;

01.190.04 — послуги з встановлення, знімання, фарбування надмогильних споруд;

виготовлення:

01.190.05 — трун, у тому числі цинкових (для транспортування труни в іншу місцевість);

01.190.06 — траурних вінків, штучних квітів, гірлянд;

01.190.07 — надгробних споруд;

01.190.08 — надгробних споруд з цементу, з мармуровою кришкою, з природного каменю і штучних матеріалів та їх реставрація;

01.190.09 — тимчасових надгробних споруд з різних матеріалів;

01.190.10 — написів на пам’ятниках, мармурових дошках, кріплення фотографій на пам’ятниках;

01.190.11 — висічення барельєфів, виконання графічних портретів на пам’ятниках, скульптурні та інші роботи;

01.190.12 — виготовлення огорож;

01.190.13 — пошиття та виготовлення похоронного приладдя (підставки під труну, постелі, покривала для труни, траурних нарукавних пов’язок, подушечок для нагород, траурних стрічок, касет з траурною музикою та інше).

Таким чином, надання цих послуг, що відносяться до побутових,

не потребує придбання патенту.

Разом із тим варто звернути увагу на

лист ДПАУ від 22.06.2006 р. № 6893/6/15-0416 , де роз’яснювалося, що в разі продажу предметів, що належать до ритуальних, у пунктах продажу товарів, визначених ст. 3 Закону про патентування (а отже, здійснення тим самим торговельної діяльності), така торговельна діяльність підлягає патентуванню на загальних підставах.

 

Людмила Солошенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд