Теми статей
Обрати теми

Думка фахівців офіційних органів. Податковий кредит протягом строку іпотечного договору можна отримувати щорічно

Редакція ПБО
Стаття

Податковий кредит протягом строку іпотечного договору можна отримувати щорічно

 

У 2007 році мною придбано квартиру за рахунок іпотечного кредиту (строком на 5 років). У минулому — 2008 році за підсумками 2007 року я скористалася своїм правом на податковий кредит з податку з доходів фізичних осіб у сумі сплачених банку процентів. Чи маю я право на податковий кредит з тих же підстав і щодо того ж іпотечного кредиту у 2009 році за підсумками 2008 року (решту обмежень, установлених законодавством, пов’язаних з отриманням податкового кредиту, дотримано)?

 

Так, маєте. У вашому випадку це право зберігається протягом усього строку дії іпотечного договору (у цьому випадку — усіх 5 років).

Згідно з п. 10.5 ст. 10 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» право на включення до складу податкового кредиту суми, розрахованої згідно з цією статтею, надається платнику податку не частіше ніж один раз на рік на 10 календарних років, починаючи з року, в якому об’єкт житлової іпотеки отримується або починає будуватися.

Таким чином, скористатися зазначеним правом на податковий кредит платник податків може щорічно, але тільки щодо одного об’єкта житлової іпотеки, визначеного ним як основне місце проживання, і тільки протягом 10 календарних років, починаючи з року, в якому цей об’єкт житлової іпотеки отримується або починає будуватися.

Такий же висновок міститься в листі ДПАУ від 28.02.2007 р. № 4082/7/17-0217.

 

Тетяна ДОБРОДІЙ,
 начальник відділу розгляду звернень платників
 Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі