Теми статей
Обрати теми

Абсолютно нові можливості. Відповідаємо на запитання щодо електронної версії газети «Податки та бухгалтерський облік»

Редакція ПБО
Стаття

Відповідаємо на запитання щодо електронної версії газети «Податки та бухгалтерський облік»

 

Шановні читачі! Нам дуже приємно констатувати великий інтерес до електронної версії газети «Податки та бухгалтерський облік» (або, як ми її самі називаємо, «ЭлНиБУ»). Про нього свідчить і велика кількість дзвінків до редакції та служби технічної підтримки, і ваші запитання на інтернет-форумі газети. У газеті «Податки та бухгалтерський облік»,2009, № 24 опубліковано докладну статтю про встановлення, реєстрацію та оновлення електронної версії. Сьогодні ж ми пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання тих, хто, установивши програму, зіткнувся з деякими труднощами при реєстрації чи оновленні.

Юрій ЦИГАНОК, головний редактор газети «Бухгалтер & Комп’ютер»

 

ДЕ ОБІЦЯНА ПІДШИВКА ЗА 2007 РІК?

Я отримала диск. Установила його. Отримала оновлення. Однак у моїй версії немає архіву за 2007 рік. А на диску написано — 2007 — 2008 роки та поточні оновлення за 2009 рік.

 

Усе правильно, на отриманому вами диску є архів газети «Податки та бухгалтерський облік» за 2007 рік. Щоб отримати доступ до нього, вам потрібно виконати наше невеличке прохання — зареєструватися в базі даних служби техпідтримки «ЭлНиБУ».

Для цього потрібно викликати в меню «Обновления» команду «Ключ доступа», а у вікні, що відкрилося, клацнути по кнопці «Регистрация» (рис. 1). Якщо у вас настроєна поштова програма, то вона відкриється із заготовленим шаблоном реєстраційного запиту, до якого просто потрібно ввести необхідні відомості та натиснути кнопку «Отправить» (якщо поштова програма не відкривається — читайте відповідь на наступне запитання).

Важливо! Обов’язково

додайте до реєстраційних даних свій код ЄДРПОУ (або ІПН, якщо ви — приватний підприємець) — це потрібно, щоб згодом можна було швидше відстежити оплату, якщо ви приймете рішення оформити передплату на електронну версію газети «Податки та бухгалтерський облік» починаючи з 2-го півріччя. А доти, як і було обіцяно, можна оновлювати програму безоплатно.

У відповідь протягом 1 — 3 днів листом ви отримаєте так званий закритий ключ, який необхідно буде ввести до поля «Закрытый ключ» вікна «Ключ доступа» (рис. 1) та зберегти його (натиснути на кнопку «Сохранить»). Після цього вам буде доступний архів газети «Податки та бухгалтерський облік» за 2007 рік.

 

img 1

 

НЕ МОЖУ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Отримали номер газети з диском, спробували зареєструватися, але в поштовій програмі не з’являється жодних заготовлених бланків для заповнення, як написано в інструкції. Що робити?

 

Мабуть, до цього моменту ви успішно встановили програму та запустили її. Потім ви натиснули в меню «Обновления» «Ключ доступа», і у вікні, що відкрилося, клацнули по кнопці «Регистрация» (див. рис. 1).

Причина, очевидно, полягає в тому, що у вас не встановлена або не настроєна поштова програма, така як MS Outlook Express, Mozilla Thunderbird чи інша. Мабуть, для відправки та отримання пошти ви зазвичай користуєтеся одним з безоплатних поштових веб-сервісів, таких як ukr.net, mail.ru, gmail.com тощо.

У такому разі вам потрібно самостійно створити лист із запитом на реєстрацію та надіслати його за адресою

[email protected] (на рис. 2 наведено приклад такого запиту, створеного в популярній поштовій службі GMail).

 

img 2

 

Ваш лист повинен містити таку інформацію:

1. Назва підприємства;

2. Код ЄДРПОУ (або ІПН у разі СПД-ФО)

;

3. Адреса E-Mail

;

4. Контактна особа (П. І. Б., посада);

5. Адреса фактична;

6. Телефон із кодом міста

;

7. Відкритий ключ

(послідовність цифр, яку слід скопіювати з однойменного поля у вікні «Ключ доступу» програми).

Важливо!

Напівжирним шрифтом виділено обов’язкову інформацію.

У відповідь листом протягом 1 — 3 днів ви отримаєте так званий закритий ключ, який необхідно буде ввести в поле «Закрытый ключ» вікна «Ключ доступа» та зберегти його (натиснути на кнопку «Сохранить»).

Якщо протягом зазначеного періоду на вашу адресу не надійде лист із закритим ключем, зв’яжіться, будь ласка, із службою техпідтримки за телефоном (057) 719-54-75.

 

НЕ МОЖУ ОНОВИТИСЯ

У програмі «ЭлНиБУ» указали вид завантаження оновлень — «Интернет». При першій же спробі оновлення програма видала повідомлення «Не могу создать папку — C:\Program Files\MPE\Subscribe\!». Що робити в такому разі?

 

Дійсно, у деяких користувачів, коли вони намагаються оновитися вперше, може виникнути подібна ситуація — програма не може створити у своєму каталозі спеціальну папку для тимчасового зберігання файлів, що завантажуються з Інтернет (рис. 3).

 

img 3

 

Вийти з цієї ситуації дуже просто — досить

самостійно створити ту саму папку, яку не може створити програма (про що, власне, вона вам і сигналізує). Створити її потрібно по сусідству з каталогом, до якого встановлено програму. За умовчанням програма встановлюється до каталогу «C:\Program Files\MPE\ElNiBU\» (вказується при встановленні програми). Так от, поряд із каталогом «ElNiBU», усередині «C:\Program Files\MPE\», і потрібно створити папку «Subscribe» (рис. 4).

 

img 4

 

Або інший приклад: програму було встановлено до каталогу «

D:\MPE\ElNiBU». У такому разі папку «Subscribe» слід створити усередині каталогу «D:\MPE\».

Після того, як необхідну папку буде створено, оновлення не повинне викликати у вас труднощів.

 

ЯК ОТРИМУВАТИ ОНОВЛЕННЯ ЗА E-MAIL?

При спробі оновити програму нічого не відбувається. На нашому підприємстві велика комп’ютерна мережа з централізованим підключенням до Інтернет і програміст говорить, що оновлення програми неможливе через настройки «проксі». Що робити в такому разі?

 

Описана у запитанні ситуація дійсно може мати місце через специфічні настройки корпоративної мережі на тому чи іншому підприємстві.

Для уникнення цього у програмі передбачено альтернативний спосіб оновлення — електронною поштою.

Щоб скористатися ним, слід направити за адресою

[email protected]  лист з проханням відправляти оновлення на зазначену вами адресу.

Важливо! У листі обов’язково вкажіть ваш відкритий ключ. Це потрібно, щоб однозначно ідентифікувати вас у нашій базі даних та виключити випадкову зміну способу розсилання оновлень користувачам, які цього не потребують.

Якщо до моменту направлення цього листа ви вже пропустили декілька оновлень, укажіть в листі, починаючи з якого номера вам потрібно вислати оновлення — служба технічної підтримки додасть їх до відповіді.

Тим часом вам потрібно виконати невелику підготовчу роботу — указати програмі на те, що в подальшому ви збираєтеся оновлювати її з файлів, отриманих електронною поштою (або скачаних із сайта «ЭлНиБУ», про що зазначатиметься далі). Для цього натисніть у меню «Обновления» команду «Параметры загрузки обновлений», і у вікні, що відкрилося, у рядку «Вид загрузки» виберіть із випадного списку вид завантаження «Из файла». Тепер у наступному рядку «Каталог для загрузки обновлений» укажіть

існуючу папку на вашому комп’ютері або в мережному оточенні, куди «складатимете» отримані електронною поштою оновлення. На рис. 5 як приклад зазначено папку «C:\Program Files\MPE\Subscribe\». Полегшити введення місця розташування цієї папки допоможе кнопка [...] у кінці рядка: натиснувши її, ви викличете маленьке віконце навігатора за папками. Указавши папку, натисніть кнопку «Сохранить».

 

img 5

 

Одержавши електронний лист з файлами оновлень (вони мають розширення «.mxz»), скопіюйте їх із вікна електронної пошти до зазначеного вище каталогу для завантаження оновлень, після чого запустіть програму «ЭлНиБУ» на оновлення.

До речі, разом з отриманням файлів оновлень електронною поштою можна завантажувати їх із сайта «ЭлНиБУ» за адресою http://www.nibu.factor.ua/elnibu/.

Отже, ми відповіли на найпоширеніші запитання користувачів програми «ЭлНиБУ», що стосуються реєстрації та оновлення. Найближчим часом плануємо серію публікацій щодо прийомів ефективної роботи з нею. А якщо у вас виникнуть запитання — ставте їх на форумі http://www.nibu.factor.ua/forum/ у розділі «Електронна версія газети «Податки та бухгалтерський облік».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі