Думка фахівців офіційних органів. При заповненні «Звіту з праці» дозволяються уточнення, зокрема, у разі заокруглення показників

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2009/№ 34
В обраному У обране
Друк
Стаття

При заповненні «Звіту з праці» дозволяються уточнення, зокрема, у разі заокруглення показників

 

За даними бухгалтерського обліку підприємства, сума фонду оплати праці, нарахованого штатним працівникам за кожний місяць кварталу, складає, наприклад, 6660 грн., що за правилами заокруглення вимагає відобразити у графі 1 рядка 1070 ф. № 1-ПВ термінова — місячна «Звіт з праці» показник 6,7 (тис. грн.). Додавання цих показників за три місяці кварталу дає у графі 2 цього ж рядка суму 20,1 (тис. грн.). Проте, за даними бухгалтерського обліку, квартальна сума складає 19980 грн., що за правилами заокруглення вимагає відображення у рядку 4010 ф. № 1-ПВ термінова — квартальна «Звіт з праці» показника 20,0 (тис. грн.). Чи не завадить підприємству така невідповідність надати звіт органам статистики?

 

Відповідно до п. 2.7 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ термінова — місячна «Звіт з праці», затвердженої наказом Держкомстату України від 05.10.2006 р. № 463, у рядку 1070 зазначеної форми відображається сума фонду оплати праці, нарахованого штатним працівникам, урахованим у рядку 1040. При цьому у графі 1 цього рядка відображається показник за звітний місяць, а у графі 2 — за період з початку року.

Відповідно до п. 1 Приміток до форми № 1-ПВ термінова — місячна «Звіт з праці», затвердженої наказом Держкомстату України від 11.08.2004 р. № 472 (далі — форма № 1-ПВ термінова — місячна), вартісні показники (зокрема, показник рядка 1070 «Фонд оплати праці штатних працівників, тис. грн.») заповнюються з одним десятковим знаком.

Також відповідно до п. 2.1 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ термінова — квартальна «Звіт з праці», затвердженої наказом Держкомстату України від 05.10.2006 р. № 463, у рядку 4010 зазначеної форми відображається фонд заробітної плати штатних працівників, нарахований за період з початку року, визначений згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати.

До того ж, у згаданих інструкціях (п. 1.3) зазначено, що однойменні показники, що містяться у формах з праці та інших формах державних статистичних спостережень, за відповідні періоди заповнюються за однією статистичною методологією та узгоджуються між собою, а у додатку до цих інструкцій наведено таблиці арифметичного контролю показників відповідних форм державного статистичного спостереження (№ 1-ПВ термінова — місячна та № 1-ПВ термінова — квартальна).

Показники графи 2 форми № 1-ПВ термінова — місячна, у тому числі щодо фонду оплати праці (ряд. 1070), можуть містити дані, уточнені відносно тих, що було відображено у рядках форми у певному місяці. Уточнення можуть бути спричинені як дотриманням правил заокруглення, так і іншими причинами (помилки, перерахунки тощо).

При цьому норми зазначених інструкцій вимагають, щоб показник у графі 2 рядка 1070 форми № 1-ПВ термінова — місячна дорівнював показнику у рядку 4010 форми № 1-ПВ термінова — квартальна.

Таким чином, відповідно до даних, наведених у прикладі, у рядку 4010 форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ термінова — квартальна. а також у графі 2 рядка 1070 форми № 1-ПВ термінова — місячна слід відобразити суму 20,0 (тис. грн.).

 

Інеса СЕНИК,
 заступник директора департаменту — начальник відділу
 статистики оплати праці Держкомстату України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд