Коригування та виправлення помилок. Уточнюючий розрахунок можна подати і за перевірений період

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2009/№ 35
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Уточнюючий розрахунок можна подати і за перевірений період

 

Чи можна включити до валових витрат декларації витрати, не враховані в періоді, за який податківцями вже було проведено перевірку, подавши уточнюючий розрахунок?

(м. Запоріжжя)

 

Вважаємо, що підприємство не втрачає права подати уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за період, який було вже перевірено податківцями (виявивши, у тому числі і заниження валових витрат). Головне, щоб таке уточнення було проведено з урахуванням строків давності, установлених ст. 15 Закону № 2181, тобто не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання «помилкової» декларації (лист ДПАУ від 30.01.2002 р. № 608/6/15-1116).

Самі податківці з приводу можливості післяперевірочного уточнення висловлювалися в листі від 25.05.2001 р. № 6901/7/16-1117. У ньому зазначалося: якщо у платника було проведено документальну перевірку і за її результатами було донараховано або зменшено суму податку, визначену платником, то за звітні періоди, за які проведено перевірку, як правило, уточнюючий розрахунок подаватися не повинен, оскільки всі помилки має бути виявлено в результаті перевірки. Однак далі в листі зазначалося, що виняток може становити тільки випадок, коли перевірку проведено некваліфіковано, помилок не виявлено, а наявність помилок у перевіреному звітному періоді доведено платником документально. У такому разі щодо осіб, які проводили перевірку, має бути проведено службове розслідування і вжито відповідних заходів впливу, а уточнюючий розрахунок має бути прийнято. І хоча цей лист стосувався заповнення декларації з ПДВ, думаємо, його логіку можна застосувати і щодо податку на прибуток.

Як бачимо, ДПАУ допускає можливість виправлення платником податку помилки за перевірений період, якщо не всі помилки було своєчасно виявлено перевіряючими при перевірці. А отже, виявивши помилку за вже перевірений період, платник податку може її виправити — у цьому випадку врахувати валові витрати, незадекларовані в перевірений період.

 

Наталія Дзюба, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд