Податкові накладні має бути скріплено печаткою
Чи можуть приватні підприємці видавати податкові накладні без печатки?
(м. Слов’янськ)
Як відомо, фізичні особи — підприємці не зобов’язані заводити собі печатку. Однак для деяких процедур, пов’язаних з господарською діяльністю підприємця, може бути встановлено особливі правила, що потребують використання печатки. Однією з них є складання податкової накладної.
Незважаючи на те що печатка
не є обов’язковим реквізитом податкової накладної (у п.п. 7.2.1 Закону про ПДВ вона не згадується), обійтися без неї при складанні цього документа не вийде. Річ у тім, що згідно з вимогами п. 18 Порядку № 165 усі примірники податкової накладної має бути підписано особою, уповноваженою здійснювати поставку товарів, та скріплено печаткою такого платника податків — продавця. При цьому жодних винятків щодо цього для фізосіб-підприємців немає ані в Законі про ПДВ, ані в Порядку № 165. Це означає, що вимоги щодо порядку заповнення та скріплення печаткою податкової накладної є обов’язковими для всіх платників податку, у тому числі й для фізичних осіб — платників податку на додану вартість. Аналогічної думки дотримується й ДПАУ в листі від 21.12.2005 р. № 12922/6/16-1116.Майте на увазі, що складання податкової накладної з порушенням вимог її заповнення стає приводом для визнання податківцями порушення правил податкового обліку* та для виключення з податкового кредиту покупця сум ПДВ за такими неправильно заповненими податковими накладними.
* Це загрожує застосуванням штрафних санкцій, передбачених ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X.
Марина Ковенко, економіст-аналітик