Перепрограмування РРО колишнім платником ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2009/№ 97
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Перепрограмування РРО колишнім платником ПДВ

 

Підприємство торгівлі, що використовує у своїй діяльності РРО, втратило статус платника ПДВ. Чи потрібно у зв’язку з цим перепрограмувати РРО?

(м. Шостка)

 

Як відомо,

анулювання реєстрації суб’єкта господарювання — юридичної особи платником ПДВ (при переході його на сплату єдиного податку за ставкою 10 % чи з будь-якої іншої підстави, передбаченої п. 9.8 Закону про ПДВ) у загальному випадку не звільняє його від застосування реєстраторів розрахункових операцій. Якщо такий суб’єкт господарювання продовжує діяльність з продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг, здійснюючи при цьому розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), він, як і раніше, зобов’язаний виконувати всі вимоги Закону про РРО.

Одна з таких вимог, що міститься в

п. 2 ст. 3 зазначеного Закону, полягає в необхідності видачі особі, яка отримує чи повертає товар, отримує послугу чи відмовляється від неї, розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції. Ст. 8 цього Закону передбачено, зокрема, що форма та зміст розрахункових документів установлюються Державною податковою адміністрацією України.

Згідно з

п. 3.2 Положення № 614 обов’язковими реквізитами касового чека, крім інших, мають бути:

— для СПД,

зареєстрованих платниками ПДВ, — індивідуальний податковий номер платника ПДВ, наданий згідно із Законом про ПДВ, перед яким друкуються великі букви «ПН»;

— для СПД,

які не є платниками ПДВ, — ідентифікаційний код з ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер з ДРФО, перед яким друкуються великі букви «ІД».

Таким чином, після анулювання реєстрації платником ПДВ суб’єкт господарювання повинен забезпечити відповідність реквізитів розрахункових документів, що ним видаються, своєму новому статусу шляхом перепрограмування РРО так, щоб

замість ІНН платника ПДВ на чеку друкувався його ідентифікаційний код з ЄДРПОУ.

Крім того,

п. 3.2 Положення № 614 передбачено, що на кожному касовому чеку в обов’язковому порядку має бути літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги). Водночас для СПД, зареєстрованих платниками ПДВ, висувається ще одна додаткова вимога — на чеку окремим рядком повинні відображуватися: літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальна сума ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка — великі букви «ПДВ».

Аналіз наведених норм

Положення № 614 дає підстави для висновку, що суб’єкт господарювання, навіть не будучи платником ПДВ (а, отже, не маючи права на нарахування цього податку, що відповідно до п.п. 7.2.4 Закону про ПДВ надається тільки його платникам, зареєстрованим у встановленому цим Законом порядку), літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) на чеку зазначати повинен. Дотриматися такої вимоги можна, керуючись листом ДПАУ від 06.01.2000 р. № 144/7/23-3117, згідно з яким суб’єктам підприємницької діяльності, які не є платниками ПДВ, необхідно програмувати в касових апаратах ставку цього податку за податковою групою «Операції, звільнені від оподаткування» (літерне позначення «D» або «*», у деяких моделях ЕККА літерне позначення відсутнє). Незважаючи на те що в цьому листі йдеться тільки про тих СПД, які перейшли на спрощену систему оподаткування за ставкою єдиного податку 10 %, вважаємо, що таким же чином слід діяти й усім іншим платникам податків, причини анулювання ПДВ-реєстрації в яких були іншими.

Насамкінець зазначимо, що роботи з перепрограмування реєстраторів розрахункових операцій з метою їх приведення у відповідність до нового статусу їх власника — неплатника ПДВ, здійснюються виключно центрами сервісного обслуговування.

 

Ігор Хмелевський, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд