Теми статей
Обрати теми

Особливості видачі листків непрацездатності працівникам у відрядженні

Редакція ПБО
Лист від 09.10.2009 р. № 04-06/

Особливості видачі листків непрацездатності працівникам у відрядженні

Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 09.10.2009 р. № 04-06/К-202з­-280

 

Відповідно до частини 1 ст. 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III (далі — Закон), підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція).

Відповідно до п. 1.10 Інструкції

особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно­курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності.

 

Заступник директора С. Буринськийкоментар редакції

Листок непрацездатності може бути видано за місцем тимчасового перебування працівника

Дійсно, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, у зв’язку з вагітністю та пологами є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

Згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455, листок непрацездатності в амбулаторно­поліклінічних закладах видається лікуючим лікарем переважно

за місцем проживання або роботи.

Водночас, якщо тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання та роботи (під час відрядження, санаторно­курортного лікування, відпустки тощо),

листок непрацездатності видається за місцем тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на період непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).

Тому працівники, що перебувають поза місцем роботи, наприклад у відрядженні, у разі настання тимчасової непрацездатності зможуть її підтвердити листком непрацездатності, на підставі якого їм буде виплачено лікарняні.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі