Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Винагорода по авторському договору замовлення обкладається внесками в Пенсійний фонд

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Грудень, 2009/№ 99
Друк
Лист від 06.12.2004 р. № 12353/04

Винагорода по авторському договору замовлення обкладається внесками в Пенсійний фонд

Лист Пенсійного фонду України від 06.12.2004 р. № 12353/04

 

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і повідомляє.

Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Страхувальниками, а також платниками страхових внесків є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільноправового характеру.

Об’єктом для нарахування страхових внесків до солідарної системи є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативноправовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільноправового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, а також суми доходу, що розподіляється між членами колективних, орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів, фермерських господарств і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Розмір страхового внеску становить 32 % від зазначеного об’єкта.

Ураховуючи наведене, об’єктом для нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 32 відсотки є винагороди, отримані за виконання авторського договору замовлення, оскільки лише в цьому випадку автор зобов’язується створити у майбутньому твір відповідно до умов договору і передати його замовникові.

У разі якщо твір автора придбано без укладення вищезазначених договорів, страхові внески до Пенсійного фонду при здійсненні такої операції не нараховуються та не сплачуються

.

 

Заступник голови правління В. Короневський

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі