Внески до соціальних фондів. Строки сплати внесків до соціальних фондів та податку з доходів фізичних осіб

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2009/№ 15
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Внески до соціальних фондів

 

Строки сплати внесків до соціальних фондів та податку з доходів фізичних осіб

 

У зв’язку зі складною економічною обстановкою, що склалася на підприємстві, працівникам не завжди своєчасно виплачується заробітна плата. Які строки сплати внесків до соціальних фондів та податку з доходів фізичних осіб із зарплати працівників, у тому числі в разі її невиплати в установлений строк?

м. Полтава

 

Для зручності в таблиці наведемо строки сплати внесків до соціальних фондів та податку з доходів фізичних осіб.

 

Строки сплати податку з доходів фізичних осіб та соціальних внесків при виплаті заробітної плати

Назва виплати

Строки сплати

податок з доходів фізичних осіб

внески до Пенсійного фонду

внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві

нарахування

утримання

нарахування

утримання

нарахування

утримання

розмір ставки

15 %

33,2 %

2 %

1,4 %

0,5; 1 %

1,6 %

0,6 %

тариф

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Аванс (грошові кошти на виплату авансу, отримані з банківського рахунка)

Одночасно із отриманням грошових коштів у банку (п.п. 8.1.2 Закону № 889)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.5, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому видано аванс (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

У строки, установлені для виплати зарплати за другу половину місяця* (абз. 2 п. 4.4 Інструкції № 16)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку на виплату авансу (абз. 3 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Аванс (шляхом перерахування грошових коштів на картрахунок працівника)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (п.п. 8.1.2 Закону № 889)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.5, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому видано аванс (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

У строки, установлені для виплати зарплати за другу половину місяця* (абз. 3 п. 4.6 Інструкції № 16)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 3 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Аванс з виручки підприємства

Протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (п.п. 8.1.4 Закону № 889)

У день виплати авансу (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.5, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому видано аванс (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

У строки, установлені для виплати зарплати за другу половину місяця* (абз. 3 п. 4.6 Інструкції № 16)

У день виплати авансу (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Не пізніше наступного дня після виплати авансу (абз. 4 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Заробітна плата за місяць (за другу половину місяця) (грошові кошти, отримані з банківського рахунка)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (п.п. 8.1.2 Закону № 889)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який виплачується заробітна плата (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 2 ч. 1 ст. 23 Закону № 2240, абз. 1 п. 4.4 Інструкції № 16)

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Одночасно з отриманням грошових коштів у банку (абз. 1 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Заробітна плата за місяць (за другу половину місяця) перераховується на картрахунок працівника

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (п.п. 8.1.2 Закону № 889)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виплачується заробітна плата (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 1 п. 4.6 Інструкції № 16)

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Одночасно з поданням платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника (абз. 2 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Заробітна плата за місяць (за другу половину місяця) виплачується з виручки підприємства

Протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (п.п. 8.1.4 Закону № 889)

У день виплати заробітної плати (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виплачується заробітна плата (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Не пізніше наступного дня після виплати заробітної плати (абз. 2 п. 4.6 Інструкції № 16)

У день виплати заробітної плати (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Не пізніше наступного дня після виплати заробітної плати (абз. 4 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Заробітна плата за місяць (за другу половину місяця) виплачується в натуральній формі

Протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (п.п. 8.1.4 Закону № 889)

У день отримання доходу (абз. 8 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058, абз. 1 п.п. 5.1.6 Інструкції № 21-1)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виплачується заробітна плата (п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Не пізніше наступного дня після виплати заробітної плати (абз. 2 п. 4.6 Інструкції № 16)

Одночасно з виплатою заробітної плати (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Не пізніше наступного дня після виплати заробітної плати (абз. 4 п. 4.12 Інструкції № 36)

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Заробітну плату не виплачено своєчасно

Протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, за який нараховано, але не виплачено заробітну плату (п.п. 8.1.2 Закону № 889)

Не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який нараховано, але не виплачено заробітну плату (абз. 4 п.п. 5.1.6, п.п. 5.2.2, абз. 1 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

Внески сплачуються при фактичній виплаті зарплати у відповідні для форми виплати строки (п. 4.4 Інструкції № 16)

Внески сплачуються при фактичній виплаті зарплати у відповідні для форми виплати строки (абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону № 1533)**

Внески сплачуються при фактичній виплаті зарплати у відповідні для форми виплати строки (п. 4.12 Інструкції № 36)

 

 

Для гірничих підприємств — не пізніше 28 календарних днів із дня закінчення звітного місяця (абз. 5 п.п. 5.1.6, п.п. 5.2.2, абз. 2 п.п. 5.1.4 Інструкції № 21-1)

*Незважаючи на те що Законом № 2240 та Інструкцією № 16 у разі виплати авансу дозволено сплачувати внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у строки, установлені для виплати зарплати за другу половину місяця, на практиці при отриманні грошових коштів у банку або при наданні платіжного доручення про перерахування грошових коштів на картрахунок працівника банківські службовці можуть вимагати пред’явити платіжне доручення на перерахування внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Це пов’язано з тим, що згідно з нормами п. 3.9 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22 «банк приймає від платника платіжне доручення на перерахування заробітної плати на рахунки працівників підприємств, відкриті в банках, або грошовий чек на отримання заробітної плати тільки за умови одночасного надання платником у строк, установлений законодавством України, платіжних доручень на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників, та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету та зборів/страхових внесків до державних цільових фондів, або документального підтвердження їх сплати раніше». Тому при виплаті авансу доведеться сплатити хоча б частину внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (як показує практика, досить скласти платіжне доручення на суму 1 грн.).

**На момент підготовки матеріалу відповідні зміни не внесено до Інструкції № 339.

 

Катерина Скрипкіна, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд