Податкова соціальна пільга. Застосування ПСП до зарплати працівника в разі його роботи в режимі неповного робочого часу

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2009/№ 15
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податкова соціальна пільга

 

Застосування ПСП до зарплати працівника в разі його роботи в режимі неповного робочого часу

 

Працівник підприємства працює на підприємстві на півставки (302,50 грн. на місяць). Це підприємство для нього є основним місцем роботи. Працівником підприємства було подано заяву на застосування податкової соціальної пільги на підставі п.п. 6.1.1 Закону № 889. Чи може застосовуватися ПСП до зарплати цього працівника відповідно до п.п. 6.1.1 Закону № 889 і в якому розмірі?

м. Харків

 

Згідно з

п.п. 6.1.1 Закону № 889 будь-який платник податку має право на застосування ПСП до його зарплати за умови, що його зарплата не перевищує суми, що дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженій на 1,4 та округленій до найближчих 10 гривень. У 2009 роки граничний розмір зарплати, до якої застосовується ПСП на підставі п.п. 6.1.1 Закону № 889, становить 940 грн.

Розмір звичайної ПСП (

п.п. 6.1.1 Закону № 889) у 2009 році складає 302,50 грн.

У цьому випадку працівник має право на застосування ПСП, оскільки його заробітна плата менше 940 грн. Сума ПСП, яку має бути застосовано до його зарплати, становить 302,50 грн.

Згідно з

п. 3.5 Закону № 889 при нарахуванні доходів у вигляді заробітної плати об’єкт оподаткування визначається як нарахована сума такої заробітної плати, зменшена на суму внесків до всіх соціальних фондів, що відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.

За цим прикладом сума об’єкта обкладення податком з доходів щодо зарплати за лютий 2009 року така:

302,50 - (302,50 x 2 : 100 + 302,50 x 0,5 : 100 + 302,50 x 0,6 : 100) = 293,12 (грн.).

Оскільки об’єкт обкладення податком з доходів у цьому випадку менше, ніж власне сума ПСП (302,50 грн.), то податок з доходів дорівнює нулю. Інакше кажучи, податок з доходів не нараховується і не сплачується.

 

Тетяна Онищенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд