Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Бюджетний облік. Виплата винагороди за сумлінну працю

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2009/№ 16
Друк
Стаття

Виплата винагороди за сумлінну працю

 

Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» педагогічним працівникам передбачено виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків. Які категорії педагогічних працівників вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації мають право на отримання такої винагороди ? Чи мають право на отримання такої винагороди працівники, які обіймають посади: завідувач відділу (лабораторії, кабінету, частини), його заступник, методист, керівник навчальної (виробничої) практики, майстер виробничого навчання ?

(м. Херсон)

 

Дійсно, у ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XI серед обов’язкових виплат, які держава гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам, передбачено виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

Право на отримання грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків поширюється на педагогічних працівників, які обіймають посади, зазначені в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 (далі — Перелік № 963) .

Так, серед посад педагогічних працівників згадуються: завідувач відділу (лабораторії, кабінету, частини) за основним напрямком діяльності, його заступник, керівник навчальної (виробничої) практики, майстер виробничого навчання, методист. Причому цей документ не обмежує наявність таких посад в якихось окремих закладах освіти.

Таким чином, працівники закладів освіти (незалежно від його виду), у тому числі і вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації, що обіймають зазначені посади, є педагогічними працівниками. А отже, такі працівники мають право на отримання грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків. До речі, на цей момент звертає увагу і Міністерство освіти і науки України в листі від 09.01.2009 р. № 1/9-2.

Умови та підстави виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків передбачено

Порядком надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, затвердженим постановою КМУ від 05.06.2000 р. № 898 (далі — Порядок № 898).

Як визначено в

Порядку № 898, його вимоги поширюються на педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти і методичних установ, за винятком тих, хто працює за сумісництвом.

Із

Порядку № 898 випливає, що основними критеріями надання щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків є:

досягнення такими працівниками успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні;

відсутність порушень виконавчої та трудової дисципліни.

Перелік

додаткових критеріїв виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків (залежно від специфіки навчального закладу) може бути передбачено відповідним положенням. Такий документ затверджується керівником навчального закладу за погодженням із профспілковим комітетом.

Виплата цієї винагороди педагогічним працівникам здійснюється на підставі наказу керівника навчального закладу, а керівникам — за наказом вищої за рівнем організації.

Розмір щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків не може перевищувати

одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень.

Така винагорода виплачується в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу на оплату праці.

 

Вікторія Матвєєва

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі