Бюджетний облік. Доплата до мінімальної заробітної плати

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Січень, 2009/№ 6
В обраному У обране
Друк
Стаття

Доплата до мінімальної заробітної плати

 

У нашій бюджетній організації є декілька працівників, які мають посадовий оклад (тарифну ставку) 1-го і 2-го тарифного розряду ЄТС. У постанові КМУ від 25.10.2008 р. № 939 ( у редакції, що діяла станом на 25.10.2008 р.) зазначено, що розмір посадового окладу таких працівників — 545 і 594 грн. відповідно.

У зв’язку з тим, що Законом України «Про оплату праці» від 23.03.95 р. № 108/95-ВР передбачено, що місячний посадовий оклад (ставка заробітної плати) не може бути нижче розміру мінімальної заробітної плати, у грудні 2008 року було проведено доплату до рівня мінзарплати таким працівникам.

Як бути зараз у зв’язку з появою постанови КМУ від 20.12.2008 р. № 1117?

(м. Харків)

 

Дійсно, з 1 грудня 2008 року заробітну плату працівників бюджетної сфери було «заморожено» відповідно до постанови КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери» від 25.10.2008 р. № 939 («Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 90). Попередньою редакцією цього документа, що діяла станом на 25.10.2008 р., було передбачено, що посадовий оклад (тарифна ставка) працівника 1-го тарифного розряду встановлюється у фіксованому розмірі — 545 грн. на місяць незалежно від величини мінімальної заробітної плати.

І вийшло, що у грудні 2008 року бюджетні установи зіткнулися з проблемою, коли посадовий оклад працівників 1-го та 2-го тарифних розрядів складав 545 і 594 грн. відповідно, тобто був нижче встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Нагадаємо: з 1 грудня розмір мінімальної заробітної плати становив 605 грн.

У ситуації, що розглядається, бухгалтер керувався ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 23.03.95 р. № 108/95-ВР, де визначено, що оплата праці за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт) не може здійснюватися нижче мінімальної заробітної плати. При цьому до мінімальної зарплати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Виходячи з цієї норми і було прийнято рішення провести доплату до посадового окладу таких працівників до рівня мінімальної заробітної плати.

Розглянемо такий приклад. Прибиральниця тубдиспансеру має 1-й тарифний розряд. Вона має право на підвищення посадового окладу на 30 % у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці. І, крім того, їй установлено доплату за роботу з дезинфікуючими засобами в розмірі 10 % посадового окладу.

Розрахуємо заробітну плату:

1) збільшення посадового окладу прибиральниці за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці:

545 грн. х 30 % = 163,5 грн.;

2) доплата за роботу з дезинфікуючими засобами (установлюється з урахуванням підвищення посадового окладу за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці):

(545 грн. + 163,5 грн. ) х 10 % = 70, 85 грн.;

3) доплата до мінімальної заробітної плати:

605 грн. - 545 грн. = 60 грн.

Загальна сума заробітної плати склала:

545 грн. + 163, 5 грн. + 70,85 грн. + 60 грн. = 839,35 грн.

З прийняттям постанови КМУ від 20.12.2008 р. № 1117 (далі — постанова № 1117) унесено зміни до постанови № 939 та постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Нарешті поява

постанови № 1117 усе розставила на свої місця: у цьому документі зазначено, як з 1 грудня 2008 року посадові оклади працівників визначаються:

— для працівників, у яких посадові оклади (тарифні ставки)

менше розміру мінімальної заробітної плати, посадові оклади (тарифні ставки) установлюються у штатних розписах на рівні мінімальної заробітної плати, тобто в розмірі 605 грн.;

— для

решти працівників посадові оклади не змінюються, тобто розраховуються виходячи з 545 грн.

Отже, у нашому випадку посадовий оклад працівниці складає 605 грн. При цьому необхідно звернути увагу, що розмір посадового окладу вплине на розмір доплат та надбавок.

Розрахуємо заробітну плату з урахуванням змін, унесених

постановою № 1117, виходячи з наведених вище даних .

1) збільшення посадового окладу прибиральниці за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці:

605 грн. х 30 % = 181,5 грн.;

2) доплата за роботу з дезинфікуючими засобами (установлюється з урахуванням підвищення посадового окладу за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці):

(605 грн. + 181,5 грн. ) х 10 % = 78,65 грн.

Загальна сума заробітної плати склала:

605 грн. + 181, 5 грн. + 78,65 грн. = 865,15 грн.

Отже, цій працівниці необхідно було нарахувати заробітну плату за грудень 2008 року в розмірі 865,15 грн., а не 839,35 грн. Різниця становить 25,8 грн. ( 865,15 грн. - 839, 35 грн. ). Зазначену різницю необхідно буде доплатити.

 

Вікторія Матвєєва

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд