Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2009/№ 46
Друк
Постанова від 21.05.2009 р. № 505

Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування

Постанова від 21 травня 2009 р. № 505

 

Кабінет Міністрів України

постановляє:

1. Установити, що для зарахування сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески), сплачених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. № 366 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 30, ст. 997) фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) (далі — платники),

Пенсійний фонд України відкриває рахунок в Державному казначействі.

Державне казначейство подає Пенсійному фонду України

виписку з рахунка Фонду у вигляді електронного реєстру розрахункових документів, що надійшли у попередній робочий день. Електронний реєстр повинен містити прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності — серія та номер паспорта) платника, період, за який сплачено внески, код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління Пенсійного фонду України, де зареєстрований платник.

Кошти, що надійшли на зазначений рахунок, перераховуються наступного робочого дня у регламентованому режимі на видатковий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий у Державному казначействі.

2. Державній податковій адміністрації та Пенсійному фондові України з

абезпечити інформування платників про номер відкритого в Державному казначействі рахунка Пенсійного фонду України, на який вноситься сума страхового внеску, та про дані, які повинен зазначити платник у платіжному дорученні (зокрема у полі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності — серія та номер паспорта) платника, період, за який сплачено внески, код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління Пенсійного фонду України, де зареєстрований платник).

3. Рекомендувати Національному банку вжити заходів до забезпечення зазначення платниками у платіжних дорученнях даних згідно з пунктом 2 цієї постанови.

4. Пенсійному фондові України:

1)

припинити на трирічний період проведення перевірки платників, які сплачують страхові внески відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. № 366;

2)

проводити до 5 квітня наступного року звіряння сум страхових внесків на рахунках платників з урахуванням встановленого розміру мінімального страхового внеску у відповідному періоді; надсилати платникам протягом 10 днів після закінчення звіряння акти про стан розрахунків за страховими внесками. У разі сплати визначеної в акті звіряння суми недоїмки протягом 30 днів після його одержання штрафні санкції та пеня за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків не нараховуються;

3) забезпечити внесення на підставі інформації, поданої Державним казначейством, відомостей про сплату страхових внесків платниками до системи персоніфікованого обліку для врахування під час призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

5. Установити, що сплата страхових внесків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. № 366 платниками, які є

пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників, здійснюється на добровільних засадах.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенкокоментар редакції

Єдиноподатники та фікспатентники, які є пенсіонерами за віком
або інвалідами і не використовують найману працю, доплачувати
внесок до Пенсійного фонду не зобов’язані

Нагадаємо: КМУ своєю постановою від 14.04.2009 р. № 366 («Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 35, № 36 — 37) зобов’язав з 1 травня 2009 року фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які вибрали особливий спосіб оподаткування (фіксований, єдиний податок) доплачувати внесок до Пенсійного фонду за себе до рівня мінімального страхового внеску.

У постанові, що коментується, КМУ вирішив як організаційні питання справляння такої доплати, так і дещо підкоригував коло платників та строки сплати.

КМУ доручив Державній податковій адміністрації та Пенсійному фонду України забезпечити інформування платників про номер відкритого в Державному казначействі рахунка Пенсійного фонду України, на який перераховується сума страхового внеску, і про дані, які вказуються платником у платіжному дорученні. Так, у

платіжному дорученні має бути зазначено:

— у полі платіжного доручення «Призначення платежу» вказується прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер (за його відсутності — серія і номер паспорта) платника;

— період, за який сплачено внески;

— код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України або код районного (міського) управління ПФУ, де зареєстрований платник.

Нагадаємо: ПФУ у своєму листі від 05.05.2009 р. № 7964/03-20 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 38) роз’яснив, що доплату пенсійних внесків єдиноподатники та фікспатентники повинні здійснювати щоквартально протягом 20 календарних днів, наступних за звітним кварталом. Водночас, як випливає з положень постанови, що коментується, КМУ ввів «амністію» для тих, хто все ж щоквартально не платитиме.

Так, КМУ доручив ПФУ проводити до 5 квітня наступного року звіряння сум страхових внесків на рахунках платників з урахуванням установленого розміру мінімального страхового внеску у відповідному періоді; надсилати платникам протягом 10 днів після закінчення звірки акти про стан розрахунків за страховими внесками.

У разі сплати зазначених в акті звіряння сум недоїмки протягом 30 днів після його отримання штрафні санкції та пеня за несплату або несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків не нараховуються.

Крім того, КМУ доручив ПФУ припинити на трирічний період проведення перевірок платників, які сплачують згідно з постановою КМУ від 14.04.2009 р. № 366 страхові внески.

І нарешті найважливіше —

сплата страхових внесків згідно з постановою № 366 платниками, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і не використовують працю найманих працівників, здійснюється на добровільних засадах. Отже, приватні підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами і використовують працю найманих працівників, усе ж мають доплачувати за себе внесок до Пенсійного фонду до рівня мінімального страхового внеску.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі