Думка фахівців офіційних органів. Якщо сума переплати з податку на прибуток за минулий рік виявилася завищеною

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2009/№ 48
В обраному У обране
Друк
Стаття

Якщо сума переплати з податку на прибуток за минулий рік виявилася завищеною

 

У деклараціях з податку на прибуток підприємства за звітні періоди 2008 року було відображено відповідно: за 3 квартали — у ряд. 14 — 5900; ряд. 15 — 3200; за 11 міс. — у ряд. 14 — 1600; ряд. 15 — 5900; за рік — у ряд. 14 — прокреслення (унаслідок від’ємного значення показника рядка 08), і при цьому в ряд. 15 декларації за рік помилково зазначено неправильну величину показника — 5900 (замість правильної — 1600). Як виправити цю ситуацію?

 

Згідно з формою декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженою наказом ДПАУ від 29.03.2003 р. № 143, у ряд. 14 має відображатися податкове зобов’язання звітного періоду (у разі, якщо формула дає додатне значення), а в ряд. 15 — сума нарахованого податку за попередній податковий період поточного року. Фактично (у відсутності уточнюючих розрахунків протягом відповідного періоду) до ряд. 15 поточної декларації слід переносити показник із ряд. 14 попередньої декларації.

У зв’язку з тим, що в описаній ситуації показник ряд. 14 декларації за 2008 рік має нульове значення, допущена платником помилка в ряд. 15 такої декларації не спричинила заниження відповідного податкового зобов’язання.

Разом із тим діючий порядок виправлення самостійно виявлених помилок, установлений пп. 2.1 — 2.3 Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 р. № 143 (далі — Порядок № 143), не передбачає можливості виправлення показника ряд. 15 декларації.

Фактично внаслідок допущеної платником помилки за його особовим рахунком виникло завищення суми переплати — замість правильного значення 1600 (грн.) її сума становила 5900 (грн.).

Згідно з формою декларації, якщо платник не вимагає повернення суми переплати на розрахунковий рахунок, відповідна сума надмірно сплаченого податку минулих періодів (переплати) відображається платником у ряд. 16 декларації за наступний звітний період, у цьому випадку — у декларації за 1 квартал 2009 року. Сума, що підлягає поверненню на розрахунковий рахунок, декларується платником у ряд. 18.

Таким чином, у ситуації, що розглядається, платнику слід звернутися до податкового органу за місцем свого податкового обліку з відповідною заявою та на підставі проведеної звірки (з коригуванням даних особового рахунка) відобразити в ряд. 16 (або ряд. 18) декларації за 1 квартал 2009 року правильну суму переплати за результатами 2008 року

.

 

Наталія ХОЦЯНІВСЬКА,
 директор департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд