Теми статей
Обрати теми

Щодо нарахування страхових внесків на «безробіття» на послуги приватного нотаріуса чи адвоката

Редакція ПБО
Лист від 08.05.2009 р. №

Щодо нарахування страхових внесків на «безробіття» на послуги приватного нотаріуса чи адвоката

Лист Державного центру зайнятості від 08.05.2009 р. № ДЦ-03-3473/0/6-09

(витяг)

 

<...>

 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення», який набрав чинності з 13 січня 2009 року, страхові внески на випадок безробіття нараховуються на суму виплати фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за договорами цивільно-правового характеру. При цьому фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) згідно з цивільно-правовими договорами, є застрахованими особами.

Згідно з чинним законодавством з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття особи, які забезпечують себе роботою самостійно, беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах.

Приватні нотаріуси та адвокати належать до самозайнятих осіб, тому страхові внески до Фонду на їхній дохід від надання послуг юридичним та фізичним особам за цивільно-правовими договорами не нараховуються.

 

Перший заступник директора Н. Зінкевичкоментар редакції

Страхові внески до Фонду страхування на випадок безробіття на вартість послуг,
 наданих приватними нотаріусами та адвокатами, не нараховуються

Про те, що страхові внески до Фонду безробіття на вартість послуг, наданих приватними нотаріусами та адвокатами, не нараховуються, наші читачі могли дізнатися вже давно. У газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 30, с. 46 було опубліковано роз’яснення фахівця Державного центру зайнятості, висновок якого підтверджується листом, що коментується.

Згідно з чинним законодавством приватні нотаріуси та адвокати є самозайнятими особами. Тому вони беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. А отже,

підприємства, що виплачують винагороду за договором цивільно-правового характеру за надані приватними нотаріусами або адвокатами послуги, не повинні нараховувати та сплачувати внесок до Фонду страхування на випадок безробіття.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі