Підзвітні суми. Митні платежі готівкою: чи поширюється 10-тисячне обмеження

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Червень, 2009/№ 51
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Митні платежі готівкою: чи поширюється 10-тисячне обмеження

 

Чи можна імпортеру розрахуватися за митними платежами готівкою через підзвітну особу шляхом оплати у касі банку? Чи поширюється 10-тисячне обмеження?

(м. Харків)

 

Почнемо з того, що

заборони на розрахунки за митними платежами через підзвітну особу, яка вносить готівку до каси банку, немає. Що ж до 10-тисячного обмеження, то власне розрахунки через підзвітну особу як здійснювані від імені підприємства можуть підпадати під його дію. До того ж, згідно з п. 2.5 Положення № 637 здійснення розрахунків шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки одержувачів є для платників коштів якраз готівковим розрахунком (а вже для одержувачів коштів — безготівковим).

Але тут необхідно пам’ятати, що

п. 2.3 Положення № 637 обмеження граничних сум щоденних готівкових розрахунків не застосовується при розрахунках з бюджетами і державними цільовими фондами. Таким чином, вважаємо, що такі платежі, як мито та імпортний ПДВ, може бути здійснено без вжиття 10-тисячного обмеження.

Щодо плати за митне оформлення, то вона, по суті, є платою за послуги, що надаються митницею, тому навряд чи її перерахування можна вважати розрахунком із бюджетом. Але зважаючи на незначний розмір цієї плати, 10-тисячне обмеження навряд чи може бути порушено.

Докладніше про проблематику 10-тисячного обмеження в готівкових розрахунках можна прочитати в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 44, с. 20.

 

Олександр Ключник, консультант газети

«Податки та бухгалтерський облік»

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд