Думка фахівців офіційних органів. Щодо права на щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів новоствореними платниками податку на прибуток

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2009/№ 20
В обраному У обране
Друк
Стаття

Щодо права на щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів новоствореними платниками податку на прибуток

 

Чи має право новостворене і взяте на податковий облік протягом 2008 року підприємство — платник податку на прибуток щодо придбаних протягом 2008 року основних фондів та нематеріальних активів застосовувати щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів за результатами 2008 року?

 

Відповідно до п.п. 8.3.3 п. 8.3 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) платники податку всіх форм власності мають право застосовувати щорічну індексацію балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів на коефіцієнт індексації, який визначається за формулою:

Кі = [I(а-1) - 10] : 100,

де I(а-1) — індекс інфляції року, за результатами якого провадиться індексація.

Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не провадиться.

При цьому щорічну індексацію застосовують щодо величини балансової вартості груп основних фондів та нематеріальних активів, яку в податковому обліку платника відображено станом на початок першого звітного періоду податкового року, в якому здійснюється індексація за результатами попереднього року.

Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. У разі, якщо особа береться на облік податковим органом як платник цього податку всередині податкового періоду, то перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку , та закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

При цьому відповідно до п.п. 8.3.2 п. 8.3 ст. 8 Закону балансова вартість групи основних фондів (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок розрахункового кварталу визначається за формулою:

Б(а) = Б(а-1) + П(а-1) - В(а-1) - А(а-1),

де Б(а) — балансова вартість групи (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок розрахункового кварталу;

Б(а-1) — балансова вартість групи (окремого об’єкта основних фондів групи 1) на початок кварталу, що передував розрахунковому;

П(а-1) — сума витрат, понесених на придбання основних фондів, здійснення капітального ремонту, реконструкцій, модернізацій та інших поліпшень основних фондів, що підлягають амортизації, протягом кварталу, що передував розрахунковому;

В(а-1) — сума виведених з експлуатації основних фондів (окремого об’єкта основних фондів групи 1) протягом кварталу, що передував розрахунковому;

А(а-1) — сума амортизаційних відрахувань, нарахованих у кварталі, що передував розрахунковому.

Таким чином, якщо новоствореного платника податку на прибуток узято на податковий облік протягом четвертого календарного кварталу 2008 року тобто першу звітну декларацію з податку на прибуток такий платник надає за результатами (включно) першого кварталу 2009 року, то станом на початок першого звітного періоду 2009 року в податковому обліку новоствореного платника податку на прибуток сукупна балансова вартість всіх груп основних фондів та нематеріальних активів дорівнює нулю, тобто такий платник в 2009 році на має права на застосування п.п. 8.3.3 п. 8.3 ст. 8 Закону.

Оскільки Законом не встановлено жодних додаткових обмежень щодо застосування платниками податку на прибуток норм п.п. 8.3.3 п. 8.3 ст. 8 цього Закону, тому якщо новоствореного платника податку на прибуток узято на податковий облік до початку четвертого календарного кварталу 2008 року тобто такий платник надає декларацію з податку на прибуток за результатами 2008 року, і за умови, що за даними податкового обліку такого новоствореного платника податку на прибуток станом на початок першого звітного періоду 2009 року за придбаними протягом 2008 року основними фондами та нематеріальними активами відповідна балансова вартість всіх груп основних фондів та нематеріальних активів складає певну величину, відмінну від нуля, то такий платник має право в 2009 році на застосування п.п. 8.3.3 п. 8.3 ст. 8 Закону

(шляхом включення проіндексованої величини балансової вартості відповідних груп до графи 3 таблиці 2 додатка К1/1 декларації за I квартал поточного року).

 

Олексій Задорожний

,
заступник директора Департаменту податку на прибуток
та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Валентин Завгороднєв

,
заступник директора Департаменту — начальник відділу адміністрування податку на прибуток
та податкових платежів Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд