Думка фахівців офіційних органів. Як ураховується максимальна величина витрат, на які нараховуються внески до ПФ, з доходів працівника, який звільнився і знову влаштувався на підприємство протягом календарного місяця?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2009/№ 22
В обраному У обране
Друк
Стаття

Як ураховується максимальна величина витрат, на які нараховуються внески до пф, з доходів працівника, який звільнився і знову влаштувався на підприємство протягом календарного місяця?

 

Працівника було звільнено з підприємства 12 лютого 2009 року. Сума нарахованої заробітної плати за відпрацьовані дні лютого та компенсації за невикористану відпустку склала 12000 грн. Потім працівника було знову прийнято на роботу на це саме підприємство з 13 лютого 2009 року. Зарплата за відпрацьовані дні лютого (з 13 лютого по 28 лютого 2009 року) склала 1500 грн. Як обкладається внеском до Пенсійного фонду в частині нарахувань та утримань зарплата працівника за відпрацьовані дні лютого 2009 року (з 13 по 28 лютого 2009 року)?

 

Відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Згідно з п. 3 ст. 13 Закону № 1058 особа, яка припинила участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (у цьому випадку — припинення трудового договору), втрачає при цьому статус застрахованої особи.

Відновлення статусу застрахованої особи та обов’язку щодо сплати страхових внесків у особи виникає з моменту укладення трудового договору.

Страхові внески нараховуються на об’єкт оподаткування в межах максимальної величини. У 2009 році максимальна величина витрат, на які нараховуються внески до соціальних фондів, у тому числі до Пенсійного фонду, становить 10035 грн.

Таким чином, із заробітної плати за відпрацьовані дні з 1 лютого по 12 лютого 2009 року та компенсації за невикористану відпустку внесок до Пенсійного фонду має бути сплачено в такій сумі:

— у частині нарахувань

10035 x 33,2 : 100 = 3331,62 (грн.);

— у частині утримань

10035 x 2 : 100 = 200,70 (грн.).

Із заробітної плати за відпрацьовані дні з 13 по 28 лютого 2009 року внесок до Пенсійного фонду має бути сплачено в такій сумі:

— у частині нарахувань

1500 x 33,2 : 100 = 498 (грн.);

— у частині утримань

1500 x 2 : 100 = 30 (грн.).

 

Людмила ПОЛЬОВИК,
 начальник відділу по роботі з платниками обов’язкових платежів до Пенсійного фонду Пенсійного фонду України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд