Теми статей
Обрати теми

Щодо перерахунку страхових внесків на відпускні

Редакція ПБО
Лист від 16.02.2009 р. №

Щодо перерахунку страхових внесків на відпускні

Лист Міністерства праці та соціальної політики України, державного центру зайнятості від 16.02.2009 р. № ДЦ-03-1068/0/6-09

 

Відповідно до пункту 5.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття нарахування страхових внесків на оплату щорічної відпустки, період якої більше одного місяця, здійснюється за ставкою, що діє на момент її нарахування, окремо за кожний місяць. Тому

страхові внески на відпускні, які нараховані та сплачені до 13 січня 2009 року за діючими на час нарахування тарифами, не перераховуються .

 

Директор В. Галицькийкоментар редакції

Порядок обкладення внесками до Фонду страхування на випадок безробіття відпускних
 у зв’язку з набуттям чинності Законом № 799

У листі, що коментується, Державний центр зайнятості (далі — ДЦЗ) роз’яснив порядок нарахування внесків до Фонду страхування на випадок безробіття на суму відпускних у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008 р. № 799-VI (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2009, № 6). Нагадаємо: цей закон набрав чинності з 13 січня 2009 року. Ним було змінено ставки внесків до соціальних фондів, у тому числі до Фонду страхування на випадок безробіття. Так, ставку внеску до Фонду страхування на випадок безробіття збільшено в частині нарахувань з 1,3 до 1,6 %, а в частині утримань — з 0,5 до 0,6 %.

У зв’язку з цим закономірно виникло запитання щодо порядку нарахування внесків до Фонду страхування на випадок безробіття на суму відпускних за період відпустки, що припадає на січень 2009 року.

На практиці, як відомо, бухгалтери використовують два способи відображення відпускних у бухгалтерському обліку. Перший — відпускні нараховують у місяцях, в яких працівник фактично перебував у відпустці. Другий — відпускні нараховують у момент їх виплати, тобто за три дні до початку відпустки.

Якщо бухгалтер нараховує відпускні за першим способом, то для визначення суми внесків до Фонду страхування на випадок безробіття на суму відпускних їх необхідно розподілити на дві частини: на суму відпускних, що припадають на період до 13.01.2009 р., та на суму відпускних, що припадають на період з 13.01.2009 р. Перша частина відпускних обкладається внесками до Фонду страхування на випадок безробіття за старими ставками (1,3 % і 0,5 %), а друга — за новими ставками (1,6 % і 0,6 %).

Якщо бухгалтер нараховує відпускні за другим способом, то суми внесків, нараховані на всю суму відпускних, які у свою чергу нараховано і виплачено до 13.01.2009 р., не перераховуються. При цьому ставки внесків старі — 1,3 % і 0,5 %. Це пов’язане з тим, що згідно з п. 5.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Мінпраці від 18.12.2000 р. № 339, нарахування страхових внесків на оплату щорічної відпустки, період якої більше одного місяця, здійснюється за ставкою, що

діє на момент її нарахування , окремо за кожний місяць. На це саме і вказує ДЦЗ у листі, що коментується.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі