Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Чи є рекламою інформація про товари, розміщена на холодильниках та парасольках, установлених у літньому кафе

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Чи є рекламою інформація про товари, розміщена на холодильниках та парасольках, установлених у літньому кафе

 

На території відкритого літнього майданчика, прилеглого до кафе, установлено столики з парасольками та холодильники з безалкогольними напоями. На цих предметах розміщено логотипи компаній — виробників напоїв. Чи є рекламою такі написи і чи повинно кафе сплачувати податок з реклами за їх розміщення?

(м. Львів)

 

Для відповіді на це запитання звернемося до

ст. 1 Закону про рекламу, де зазначено, що рекламою є інформація про особу або товар, розповсюджена в будь-якій формі та будь-яким способом та призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи або товару.

Якщо чітко дотримуватися цього визначення, то інформація, наприклад, про такі товари, як напій «Кока-кола», енергетичний напій «Burn», пиво «Чернігівське» тощо, розміщена на холодильниках, парасольках, підставках, підстаканниках та інших предметах, що не є обов’язковою інформацією про товар,

є рекламою. Такий висновок випливає з п. 7 ст. 8 Закону про рекламу, а також із листів Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації від 01.10.2003 р. та Держкомпідприємництва від 31.10.2003 р. № 6253.

Разом із тим, хоча зазначені предмети з нанесеною на них інформацією і мають рекламний характер,

кафе не повинно сплачувати податок з реклами за їх розміщення в себе. Це пов’язане з тим, що згідно зі ст. 11 Декрету № 56-93 об’єктом оподаткування з реклами є вартість послуг з установлення та розміщення реклами. Із цієї норми Декрету № 56-93 випливає, що податок утримують та перераховують до бюджету суб’єкти, які здійснюють роботи з установлення та розміщення реклами за заявками рекламодавців. Тобто це — рекламні агенти, на яких власне і покладено обов’язок з акумулювання сум податку з реклами, перерахування до бюджету та подання звітності з податку.

А підприємство, будь то кафе або магазин, яке для здійснення своєї діяльності купує холодильник, парасольку та інші предмети з нанесеним на них рекламним написом або користується ними на правах оренди,

послуги з установлення та розміщення реклами не надає.

 

Наталя Білова, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі