Роз’яснення до постанови правління Пенсійного фонду України від 07.04.2009 № 12-1 «Про порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати»

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2009/№ 41
В обраному У обране
Друк
Роз'яснення

Роз’яснення до постанови правління Пенсійного фонду України від 07.04.2009 № 12-1 «Про порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати»

Роз’яснення Пенсійного фонду України від 14 травня 2009 року

 

Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі — Порядок) розроблено на виконання Закону України від 24 грудня 2008 року № 795-VІ «Про внесення зміни до статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з Порядком установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку.

Страхувальники, у яких сума страхових внесків, що підлягає перерахуванню до Пенсійного фонду, у розрахунковому документі менша ніж 1/3 суми коштів на виплату заробітної плати, погоджують цю суму з відповідним управлінням Пенсійного фонду України за місцем взяття на облік такого страхувальника.

З метою уникнення випадків несвоєчасного отримання в установах банків страхувальниками коштів на виплату заробітної плати та забезпечення при цьому сплати страхових внесків у відповідних розмірах зобов’язуємо організувати роботу та визначити відповідальних працівників за

невідкладний (негайний), тобто максимально швидкий без зайвих зволікань, розгляд та погодження довідки-розрахунку, передбаченої Порядком. При перевірці довідки використовуються дані картки особового рахунку платника.

За порушення встановленого порядку та зволікання погодження довідок-розрахунків, керівники органів Пенсійного фонду України несуть персональну відповідальність відповідно до законодавства.

Звертаємо увагу, що Порядок не поширюється на страхувальників, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний або фіксований податок), а також на підприємства всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих.

Платники єдиного або фіксованого податку самостійно щороку повідомляють установи банків про відповідну систему оподаткування, а підприємства всеукраїнських громадських організацій інвалідів щороку надають установам банків довідку, видану відповідним органом Пенсійного фонду України, що підтверджує зазначений статус.

Така довідка видається один раз на рік на підставі установчих документів страхувальника. Довідка повинна містити обов’язкові реквізити з дотриманням вимог оформлення цього документа.

Щодо застосування цього Порядку до платників фіксованого сільськогосподарського податку слід зазначити наступне.

Оскільки для зазначених платників у 2009 році встановлено спеціальну ставку страхових внесків у розмірі 26,56 %,

положення Порядку до них не застосовуються.

Органи Пенсійного фонду видають платникам фіксованого сільськогосподарського податку довідку про застосування ними спеціальної ставки у 2009 році.

Довідки видаються органами Фонду на вимогу страхувальників.

Водночас зазначаємо, що впровадження Порядку не змінює строків остаточного розрахунку страхувальників за базовий звітний період, що здійснюється відповідно до вимог частини 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та підпункту 5.1.6 пункту 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд