Думка фахівців офіційних органів. Повернення попередньої оплати протягом одного звітного періоду: чи відображати у декларації з ПДВ?

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2009/№ 42
В обраному У обране
Друк
Стаття

Повернення попередньої оплати протягом одного звітного періоду: чи відображати у декларації з ПДВ?

 

Протягом одного звітного періоду платник ПДВ — постачальник отримав попередню оплату від покупця та повернув її покупцю на підставі відмови від виконання угоди. Чи слід відповідну суму ПДВ уключати до рядка 1 та рядка 8.3 податкової декларації постачальника за такий звітний період?

 

Відповідно до п.п. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі — Закон) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань постачальника.

На підставі п.п. 5.3.2 п. 5.3 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97р. № 166, із змінами та доповненнями (далі — Порядок № 166), до рядка 1 декларації включаються оподатковувані за ставкою 20 відсотків обсяги поставки, здійснені на митній території України, та інші, визначені Законом, оподатковувані за вказаною ставкою обсяги поставки.

Відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону, якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, уключаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Відповідно до п. 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97р. № 166, із змінами та доповненнями, у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону постачальник товарів (послуг) виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Тобто у разі зміни суми податкових зобов'язань постачальника у зв'язку з поверненням ним покупцю отриманих раніше коштів для попередньої оплати за товари (послуги) чи поверненням йому наданих раніше покупцю товарів розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за встановленою формою виписується постачальником на дату зазначеного повернення незалежно від того, припадає така дата на той самий звітний період, в якому було складено податкову накладну чи вона припадає на інший наступний звітний період.

Відповідно до п. 5.6 Порядку № 166 у рядку 8.3 відображається збільшення або зменшення податкових зобов'язань, що здійснюється відповідно до пункту 4.5 статті 4 Закону (при заповненні рядка 8 податкової декларації обов'язковим є подання додатка 1 до податкової декларації, який заповнюється в розрізі контрагентів та податкових накладних).

Таким чином, у разі якщо платник ПДВ — постачальник отримав попередню оплату від покупця та повернув її покупцю на підставі відмови від виконання угоди протягом одного звітного періоду, йому слід відповідну суму ПДВ уключати до рядка 1 та рядка 8.3 декларації за такий звітний період (з обов'язковим поданням додатка 1 до цієї податкової декларації).

 

Юрій ЛАПШИН,
 директор Департаменту податку на додану вартість ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд