Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо обліку витрат на консервацію об’єкта будівництва

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Травень, 2009/№ 43
Друк
Лист від 24.04.2009 р. № 31-34000-20-10/11663

Щодо обліку витрат на консервацію об’єкта будівництва

Лист Міністерства фінансів України від 24.04.2009 р. № 31-34000-20-10/11663

 

Міністерство фінансів України за зверненням Комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо розгляду листа <...> повідомляє.

З урахуванням встановленого Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» принципу обачності, за яким в бухгалтерському обліку застосовуються методи оцінки, які повинні запобігати заниженню оцінки зобов’язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства, та відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92,

витрати на проведення робіт з консервації об’єкта будівництва як такі, що здійснюються для збереження об’єкта та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу інших витрат звітного періоду.

Відповідно до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 № 561,

витрати з відведення земельних ділянок включаються до інших капітальних робіт і затрат у складі незавершених капітальних інвестицій. До витрат з відведення земельних ділянок відноситься, зокрема, плата за користування земельною ділянкою, відведеною для організації будівельного майданчика.

 

Заступник міністра Д. Фудашкінкоментар редакції

Витрати з консервації об’єкта будівництва
включаються до складу інших витрат звітного періоду

У листі порушуються дві проблеми обліку будівельних операцій.

Перша проблема

пов’язана з консервацією незавершеного будівництва.

Тотальне зупинення будівництва по всій країні виявило проблему обліку витрат на консервацією недобудованих об’єктів.

Одні фахівці вважають, що такі

витрати мусять капіталізуватися у вартості недобудованих об’єктів. Інші фахівці, зважаючи на принцип бухгалтерської обачності, переконують бухгалтерів у тому, що відповідні витрати підлягають негайному списанню на витрати того періоду, в якому вони були понесені.

Як бачимо,

спеціалісти Мінфіну надають перевагу саме останній позиції та пропонують відображати витрати з консервації об’єкта будівництва на рахунку 97.

Друга проблема

стосується відображення плати за користування земельною ділянкою, на якій ведеться будівництво. У цьому листі фахівці Мінфіну пов’язали такі витрати з витратами на відведення земельних ділянок і висловились на користь їхньої капіталізації у складі вартості незавершеного будівництвом об’єкта.

 

Сергій Шемет, консультант

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі