Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо застосування Закону № 889-IV до внесків фізособи до статутного фонду юрособи — резидента в обмін на корпоративні права

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 88
Друк
Лист від 08.10.2009 р. № 04-27/917

Щодо застосування Закону № 889-IV до внесків фізособи до статутного фонду юрособи-резидента в обмін на корпоративні права

Лист Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 08.10.2009 р. № 04-27/917

(витяг)

 

До Комітету Верховної Ради України <...> надходять запити з питань застосування норм Закону України від 22 травня 2003 року № 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» при здійсненні операцій з внесення платником податку коштів та майна до статутного фонду юридичної особи — резидента в обмін на емітовані корпоративні права. У зв’язку із зазначеним Комітет повідомляє слідуюче.

Згідно з нормами підпункту 9.6.2 пункту 9.6 статті 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» (далі — Закон № 889) операції з внесення платником податку коштів та майна до статутного фонду юридичної особи — резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права вважаються придбанням інвестиційного активу.

Подальший продаж окремого інвестиційного активу є операцією платника податку з корпоративними правами, а позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу такого окремого інвестиційного активу та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв’язку з придбанням такого активу (з урахуванням норм підпункту 9.6.4 вказаного пункту), є інвестиційним прибутком (підпункт 9.6.2 пункту 9.6 статті 9 Закону № 889), що є об’єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб (підпункт 4.2.13 пункту 4.2 статті 4 Закону № 889) при здійсненні платником податку зазначеної операції.

За наслідками звітного року до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами (підпункт 9.6.6 пункту 9.6 статті 9 Закону № 889). Фінансові результати операцій з інвестиційними активами (підпункт 9.6.1 пункту 9.6 статті 9 Закону № 889) обліковуються платником податку самостійно та окремо від інших доходів і витрат.

Враховуючи викладене, згідно з прямими нормами Закону № 889

вклад (внесок) фізичної особи у вигляді майна (що знаходиться у власності такої особи) до статутного фонду юридичної особи — резидента є придбанням такою фізичною особою права власності на частку (пай) у статутному фонді такої юридичної особи, тобто є витратами, понесеними у зв’язку із придбанням інвестиційного активу, і не є доходом згідно з нормами пункту 1.2 статті 1 Закону та не відноситься до операцій з купівлі-продажу майна відповідно до норм статей 11 та 12 Закону № 889.

<...>

Прошу довести зміст цього листа до підпорядкованих податкових органів, про що повідомити Комітет до 12.10.2009 р*.

* Див. також с. 11. —

прим. ред.

 

Голова Комітету С. Терьохін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі