Думка фахівців офіційних органів. Чи потрібно подавати звітність до системи персоніфікованого обліку за лікаря-консультанта

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 88
В обраному У обране
Друк
Стаття

Чи потрібно подавати звітність до системи персоніфікованого обліку за лікаря-консультанта

 

До медичного закладу для проведення консультацій залучаються лікарі-консультанти з обласного центру екстренної допомоги. Заробітна плата нараховується згідно з трудовими договорами, з обов’язковими відрахуваннями в соціальні фонди, а також до Пенсійного фонду України. Чи необхідно подавати індивідуальні відомості за лікарів-консультантів до системи персоніфікованого обліку?

 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), який визначає платників страхових внесків, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, страхові внески до солідарної системи для роботодавців нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Страхувальник згідно з п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до статті 11 Закону застрахованими особами є громадяни України, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об’єднаннях громадян, на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Отже, нарахування страхових внесків на виплати, що передбачені умовами трудового договору (контракту) лікаря-консультанта, відповідає нормам чинного законодавства, тому суми нарахувань внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на зазначені виплати повинні бути враховані в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб відповідно до Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 № 7-6.

Ураховуючи зазначене, нарахування страхових внесків здійснюється лише за фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), або інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, а на виплати, які нараховані після звільнення працівника, страхові внески не нараховуються та не відображаються у системі персоніфікованого обліку.

 

Валентина БОРШОВСЬКА,
 заступник директора департаменту — начальник
 відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем
 та мереж Пенсійного фонду України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд