Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ПДФО. Порядок застосування ПСП до заробітної плати самотньої матері

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 89
Друк
Відповідь на запитання

Порядок застосування ПСП до заробітної плати самотньої матері

 

Працівниця підприємства розлучена та має одну дитину віком 14 років. На які податкові соціальні пільги має право така працівниця при оподаткуванні її заробітної плати з доходів фізичних осіб?

(м. Одеса)

 

Згідно з

п.п. «а» п.п. 6.1.2 Закону № 889 на податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) у розмірі 453,75 грн. має право самотня мати з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

При цьому граничний розмір зарплати, що дає право на отримання податкової соціальної пільги «на дітей» одному з батьків визначається як різниця граничної величини зарплати, до якої застосовується ПСП (у 2009 році — 940 грн.), і відповідної кількості дітей.

У цьому випадку граничний розмір доходу, що дає право на отримання ПСП, на дитину становить 940 грн. (940 x 1).

При цьому додатково працівниця має право на отримання ПСП «на себе» у розмірі 302,50 грн. (

п. 6.2 Закону № 889).

Для цілей

Закону № 889 самотньою матір’ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником) вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом (п. 12 Порядку надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 26.12.2003 р. № 2035).

Для отримання права на застосування ПСП розлучена працівниця має подати до бухгалтерії підприємства такі документи:

1. Заяву про застосування ПСП.

2. Копію свідоцтва про народження дитини.

3. Копію свідоцтва про розірвання шлюбу та копію паспорта з відміткою про розірвання шлюбу.

4. Документ, що підтверджує спільне проживання з дитиною (утримання дитини). Таким документом може бути довідка ЖЕКу, довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишнім чоловіком та дружиною про здійснення обов’язків тим, хто проживає окремо від дитини (

лист ДПАУ від 22.06.2004 р. № 11496/7/17-3117 // «Податки та бухгалтерський облік», 2004, № 62).

Розглянемо на двох числових прикладах порядок розрахунку сум податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати працівниці.

Приклад 1.

Заробітна плата розлученої жінки, яка має одну дитину 14 років, становить 930 грн. Така працівниця подала до бухгалтерії заяву на застосування ПСП та всі необхідні документи.

Розрахуємо суму внесків до соціальних фондів.

1. Сума внеску до Пенсійного фонду: 930 x 2 : 100 = 18,60 (грн.).

2. Сума внеску до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності: 930 x 1 : 100 = 9,30 (грн.).

3. Сума внеску до Фонду страхування на випадок безробіття: 930 x 0,6 : 100 = 5,58 (грн.).

4. Сума податку з доходів фізичних осіб: (930 - 18,60 - 9,30 - 5,58 - 453,75 - 302,50) x 15 : 100 = 21,04 (грн.)

Приклад 2.

Заробітна плата розлученої жінки, яка має одну дитину 14 років, становить 950 грн.

У цьому випадку заробітна плата працівниці перевищує граничний розмір зарплати, що дає право на застосування до її зарплати ПСП «на дитину» та «на себе». Тому жодна з перерахованих ПСП до її зарплати не застосовується.

Розрахуємо суму внесків до соціальних фондів.

1. Сума внеску до Пенсійного фонду: 950 x 2 : 100 = 19,00 (грн.).

2. Сума внеску до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності: 950 x 1 : 100 = 9,50 (грн.).

3. Сума внеску до Фонду страхування на випадок безробіття: 950 x 0,6 : 100 = 5,70 (грн.).

4. Сума податку з доходів фізичних осіб: (950 - 19,00 - 9,50 - 5,70) x 15 : 100 = 137,37 (грн.).

 

Тетяна Онищенко, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі