ПДФО. Застосування ПСП до зарплати батьків, які мають трьох дітей віком до 18 років

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 89
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Застосування ПСП до зарплати батьків, які мають трьох дітей віком до 18 років

 

На підприємстві працюють чоловік і дружина, в яких троє дітей віком до 18 років. Які податкові соціальні пільги та за яких умов застосовуються до їх заробітної плати?

(м. Донецьк)

 

Згідно з

п.п. «в» п.п. 6.1.2 Закону № 889 на податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) «на дітей» має право платник податків, який має трьох і більше дітей віком до 18 років, у розрахунку на кожну таку дитину. Сума ПСП «на дітей» у 2009 році становить 453,75 грн. на кожну дитину.

Крім того, зазначені платники податків також додатково мають право на звичайну ПСП у розмірі 302,50 грн.

Те, що в цій ситуації обоє батьків також мають право додатково на ПСП «на себе», неодноразово підтверджувалося і ДПАУ (див.

листи від 30.03.2009 р. № 2789/6/17-0716, від 09.07.2009 р. № 14312/7/17-0717).

Щодо граничного розміру зарплати, до якої застосовується ПСП «на дітей» і додатково ПСП «на себе», зазначимо таке.

Відповідно до

абзацу другого п.п. 6.5.1 Закону № 889 граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадках та в розмірах, передбачених пп. «а» — «в» п.п. 6.1.2 Закону № 889, визначається як добуток граничної величини зарплати, до якої застосовується ПСП (у 2009 році — 940 грн.), та відповідної кількості дітей.

У цьому прикладі виходить, що для одного з батьків граничний розмір зарплати, до якої застосовуватиметься ПСП «на дітей» та ПСП «на себе», визначається так:

940 x 3 = 2820 (грн.).

Граничний розмір зарплати, до якої застосовується ПСП «на дітей» і ПСП «на себе» для другого батька, становить 940 грн.

Підставою для застосування ПСП є заява, подана за встановленою формою, та копії свідоцтва про народження дітей.

Додамо: ДПАУ в

листі від 28.02.2005 р. № 3625/7/17-3117 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2005, № 33) зазначала, що в заяві на застосування ПСП слід указати, що чоловік (дружина) платника податків при отриманні ПСП за місцем своєї роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.

Приклад.

Зарплата працівниці становить 900 грн. Зарплата її чоловіка — 2600 грн. У них троє дітей віком до 18 років. Розрахуємо суму податку з доходів фізичних осіб, яку слід утримати із зарплати таких працівників.

Розрахуємо суму внесків до соціальних фондів, що утримуються із зарплати працівниці:

— внесок до Пенсійного фонду — (900 x 2 : 100) = 18 (грн.).

— внесок до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності — (900 x 1 : 100) = 9 (грн.).

— внесок до Фонду страхування на випадок безробіття — (900 x 0,6 : 100) = 5,40 (грн.).

Сума ПСП становить: 453,75 x 3 + 302,50 = 1663,75 (грн.).

Оскільки сума ПСП більше, ніж об’єкт обкладення податком з доходів фізичних осіб (900 - 18 - 9 - 5,4 = 867,60 грн.), то податок з доходів не справляється.

Розрахуємо суму внесків до соціальних фондів, що утримуються із зарплати працівника, який має трьох дітей віком до 18 років:

Розрахуємо суму внесків до соціальних фондів, що утримуються із зарплати:

— внесок до Пенсійного фонду — (2600 x 2 : 100) = 52 (грн.);

— внесок до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності — (2600 x 1 : 100) = 26 (грн.);

— внесок до Фонду страхування на випадок безробіття — (2600 x 0,6 : 100) = 15,60 (грн.).

Сума ПСП становить: 453,75 x 3 + 302,50 = 1663,75 (грн.).

Сума податку з доходів фізичних осіб: (2600 - 52 - 26 - 15,60 - 1663,75) x 15 : 100 = 126,40 (грн.).

 

Тетяна Онищенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд