ПДФО. Застосування ПСП до заробітної плати студента, який працює

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 89
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Застосування ПСП до заробітної плати студента, який працює

 

На підприємство на роботу прийнято співробітника, який є студентом ВНЗ. Чи має він право на податкову соціальну пільгу?

(м. Львів)

 

Відповідно до

п. 6.1 Закону № 889 платник податків має право на зменшення суми загального місячного доходу оподаткування, що отримується від одного роботодавця у вигляді заробітної плати , сума якої не перевищує граничний розмір доходу, установлений п.п. 6.5.1 цього ж Закону (у 2009 році — 940 грн.), на суму податкової соціальної пільги (далі — ПСП).

Згідно з

п.п. «е» п.п. 6.1.2 Закону № 889 платники податків, які є студентами, мають право претендувати на підвищену ПСП, розмір якої в 2009 році становить 453,75 грн.

При цьому слід ураховувати положення

п.п. «б» п.п. 6.3.3 Закону № 889, згідно з яким ПСП не застосовується до заробітної плати платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно дохід у вигляді стипендії, що виплачується з бюджету .

Таким чином, працівник, який є студентом, може претендувати на підвищену ПСП (453,75 грн.)

у разі виконання двох умов:

1) його дохід у вигляді заробітної плати не перевищує граничний розмір доходу (у 2009 році — 940 грн.);

2) протягом звітного податкового місяця він не отримував одночасно дохід у вигляді стипендії, що виплачується з бюджету.

Якщо заробітна плата прийнятого працівника-студента не перевищує граничний розмір доходу, установлений

п.п. 6.5.1 Закону № 889, і він не отримує стипендію з бюджету, то для застосування ПСП йому необхідно подати:

— заяву про застосування ПСП;

— довідку з навчального закладу про те, що він дійсно навчається в цьому навчальному закладі та не отримує стипендію з бюджету.

Аналогічні роз’яснення надано в

листі ДПАУ від 06.07.2004 р. № 12428/7/17-3117 // «Податки та бухгалтерський облік, 2005, спецвипуск № 1.

Зазначимо, що при визначенні права працівника-студента на ПСП не має значення форма навчання (денна очна чи заочна).

Приклад.

Працівника прийнято на роботу з 1 жовтня 2009 року. Працівник є студентом вищого навчального закладу очної форми навчання. Заробітна плата працівника за жовтень 2009 року становила 850 грн. У жовтні працівник подав до бухгалтерії підприємства заяву про застосування ПСП на підставі п.п. «е» п.п. 6.1.2 Закону № 889 та довідку з навчального закладу про те, що він дійсно навчається в цьому навчальному закладі та не отримує стипендію з бюджету.

Згідно з

п. 4 Порядку подання документів та їх складу при застосуванні податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 26.12.2003 р. № 2035, ПСП починає застосовуватися роботодавцем з місяця, в якому платник податків подав роботодавцю заяву про її застосування з відповідними документами, і припиняє застосовуватися з місяця, в якому платник податків подав заяву про відмову від ПСП або припинив трудові відносини з таким роботодавцем.

У зв’язку з тим, що заробітна плата працівника не перевищує граничний розмір доходу, що діє в 2009 році (940 грн.), і він подав у жовтні 2009 року заяву про застосування ПСП і довідку з навчального закладу про те, що він дійсно там навчається і не отримує стипендію з бюджету, із жовтня до його заробітної плати слід застосовувати ПСП.

Визначимо суму заробітної плати, що підлягає виплаті на руки працівнику.

Розрахуємо суму внесків до фондів соціального страхування, що утримуються із заробітної плати:

— внесок до Пенсійного фонду: 850 х 2 % = 17 (грн.);

— внесок до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: 850 х 1 % = 8,50 (грн.);

— внесок до Фонду соціального страхування на випадок безробіття: 850 х 0,6 % = 5,10 грн.

Визначимо суму податку з доходів фізичних осіб: (850 - 17 - 8,50 - 5,10 - 453,75) х 15 % = 54,85 (грн.).

Сума заробітної плати, що підлягає виплаті на руки, становить: 850 - 17 - 8,50 - 5,10 - 54,85 = 764,55 (грн.).

 

Катерина Скрипкіна, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд