Думка фахівців офіційних органів. Щодо ведення податкового обліку платником податку на прибуток, який перейшов із спрощеної системи оподаткування, маючи на обліку основні фонди, що використовуються в господарській діяльності

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2009/№ 96
В обраному У обране
Друк
Стаття

Щодо ведення податкового обліку платником податку на прибуток, який перейшов із спрощеної системи оподаткування, маючи на обліку основні фонди, що використовуються в господарській діяльності*

 

Чи має право підприємство — платник податку на прибуток на застосування норм ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» щодо основних фондів, що було придбано (самостійно виготовлено) ним під час перебування на спрощеній системі оподаткування зі сплатою єдиного податку, та начасі усе ще використовуються у його власній господарській діяльності?

 

* Див. також матеріал на с. 23. —

Прим. ред.

 

Відповідно до підпункту 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) під терміном «амортизація» основних фондів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.

Відповідно до п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону амортизації підлягають витрати, зокрема, на придбання основних фондів для власного виробничого використання, самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб, включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, які були зайняті на виготовленні таких основних фондів, проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів.

Відповідно до п.п. 8.1.3 п. 8.1 ст. 8 Закону не підлягають амортизації та повністю відносяться до складу валових витрат звітного періоду витрати платника податку, зокрема, на придбання основних фондів з метою їх подальшого продажу іншим особам чи їх використання як комплектуючих (складових частин) інших основних фондів, призначених для подальшого продажу іншим особам, а також на утримання основних фондів, що знаходяться на консервації.

Також відповідно до п.п. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 Закону не підлягають амортизації та провадяться за рахунок відповідних джерел фінансування, зокрема, витрати на придбання, ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих фондів.

Якщо зазначені основні фонди придбано платником для власного виробничого використання чи самостійно виготовлено ним для власних виробничих потреб, то станом на дату відмови від застосування спрощеної системи оподаткування такий платник податку на прибуток формує групи основних фондів за їх залишковою вартістю (визначеною розрахунково відповідно до податкових норм амортизації) відповідно до їх визначення у п.п. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону та здійснює їх розподіл за групами згідно із п.п. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону.

В подальшому за умови використання таких основних фондів у власній господарський діяльності платник має право на застосування загальних норм ст. 8 Закону, зокрема, щодо порядку визначення та нарахування сум амортизаційних відрахувань та відповідних норм (п. 8.3, п. 8.6), збільшення та зменшення балансової вартості груп основних фондів (п. 8.4), а також поточного і капітального ремонту, реконструкції, модернізації, технічного переозброєння та інших видів поліпшення таких основних фондів (п. 8.7).

 

Олексій Задорожний,
 заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Валентин Завгороднєв,
 заступник директора Департаменту — начальник
 відділу адміністрування податку на прибуток
 та податкових платежів Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд