Пошта редакції. Фізична особа — СПД не може застосовувати спецрежим сільгосп-ПДВ

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2009/№ 82
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Фізична особа — СПД не може застосовувати спецрежим сільгосп-ПДВ

 

Чи може фізична особа — СПД, яка займається сільгоспвиробництвом застосовувати спецрежим обкладення ПДВ, установлений ст. 81 Закону про ПДВ?

(Харківська обл.)

 

Ні, не може. Щодо цього питання ми поділяємо думку ДПАУ, викладену в

листі від 22.04.2009 р. № 1767/К/17-0414: фізичні особи — суб’єкти господарювання, які займаються сільгоспвиробництвом, не мають права на застосування спеціального режиму оподаткування, передбаченого ст. 81 Закону України « Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі — Закон про ПДВ)

Застосовувати спецрежим сільгосп-ПДВ, установлений

ст. 81 Закону про ПДВ, можуть тільки юридичні особи, а конкретно — лише сільськогосподарські підприємства.

По-перше

, у п. 81.1 Закону про ПДВ прямо зазначено: резидент повинен відповідати критеріям, установленим у п. 81.6 цієї статті (ст. 81 Закону про ПДВ). Зрозуміло, резидент, який не відповідає таким критеріям, не має права застосовувати зазначений спецрежим ПДВ.

По-друге

, на це ж вказує узагальнена назва «сільськогосподарське підприємство», використана в п. 81.1 Закону про ПДВ після посилання на п. 81.6 щодо критеріїв відповідності резидента такому поняттю.

По-третє

, при визначенні в п. 81.6 Закону про ПДВ критеріїв щодо:

— виду основної діяльності — поставка сільгосптоварів та послуг;

— характеру їх виробництва та надання — на власних або орендованих виробничих потужностях;

— дотримання рівня так званої «сільгосп-частки» — не менше 75 %,

також акцентуємо увагу, що в цьому пункті уже прямо йдеться саме про

сільгосппідприємства, а не взагалі про «резидентів», як на початку п. 81.1. Отже, спільне прочитання пп. 81.1 і 81.6 Закону про ПДВ однозначно вказує на те, що спецрежим сільгосп-ПДВ мають право застосовувати тільки сільгосппідприємства як юридичні особи.

 

Анатолій БОБРО, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд